I letošní začátek roku se nesl ve znamení mistrovstvích České republiky všech možných disciplín tanečního sportu. Mezi desítkami nejlepších párů v ČR samozřejmě nechyběli ani reprezentanti CTS Perfect Pardubice. Po úspěších z předchozích let však neměli jednoduchou pozici. I tak se jim podařilo dosáhnout kvalitních výsledků a našemu klubu, jako nejsilnějšímu zástupci východních Čech, udělat dobré jméno.

Družstva

Letošní MČR družstev v Kladně bylo v hlavní kategorii opravdu nabité. Naše páry ve složení Kout a Nová, Němeček a Kloučková, Dohnal a Kozar, Tojnar a Jozífová a také kapitán týmu Matěj Janák soupeřili s dalšími dvaceti týmy z celé České republiky. Svými výkony a také rozložením skupin pro CTS nakonec vybojovali krásné 8. místo. Přestože historicky nejlepší výsledek - 4. místo z roku 2022 (viz článek), nebyl překonán, byli tanečníci spokojení. 

Naposledy jsem soutěžil na MČR družstev v roce 2016. To letošní jsem se snažil brát jako každou jinou soutěž, na které ale samozřejmě chci podat ten nejlepší výkon. Výhodou je, že se navzájem mnohem více hecujeme a podporujeme, abychom jeli co největší bomby. Výsledek mě mile překvapil. Rozhodně bych si to za rok rád zopakoval.

Adam Kout
Zleva: Filip Dohnal, Alina Kozar, Natálie Kloučková, Jan Němeček, Marie Nová, Adam Kout, Kateřina Jozífová, Martin Tojnar, Matěj Janák

Latina v Lucerně

Na MČR v latině jsme letos měli tři páry, které se v obrovské konkurenci dokázaly nominovat. V kategorii mládež to byl pár ve složení Jan Němeček a Natálie Kloučková, v hlavní kategorii to pak byli Martin Tojnar a Kateřina Jozífová, Filip Dohnal a Alina Kozar. Jen kousek od nominace na MČR přitom dělil pár Adam Kout a Marie Nová, kteří se nakonec na startovní listinu bohužel nedostali.

Kateřina Jozífová a Martin Tojnar (foto: Jan Šindler)

Nejlepší výsledek si z naší sestavy vytančili loňští semifinalisté - Martin Tojnar a Kateřina Jozífová - kteří letos obsadili dělenou 16. příčku. Po loňském 11. místě (viz článek), však byli výsledkem zklamaní.

Myslím, že budu mluvit za nás oba, když řeknu, že jsme čekali víc. Loňským semifinále se nám splnil sen. Ten letošní byl semifinále obhájit a posunout se co nejblíže finále, s velkou dávkou štěstí v něm třeba i být. Na podzim jsme ze soutěží a já i z tréninkového procesu kvůli úrazu úplně vypadli. MČR pro nás byla soutěž po téměř půl roce, a když si tanečník odvykne soutěžit, je to vždycky znát. Já osobně jsem si soutěž nějak nestihla užít. Byli jsme díky výsledkům z minulého roku letos nasazeni až do druhého kola, což nám určitě přidalo na sebevědomí, ale trochu ubralo čas na sžití se s prostředím a soutěžním modem obecně. Přes všechny možné komplikace jsme však natrénováno měli a podali jsme podle nás dobrý výkon. Bohužel to letos nestačilo, ale snažíme se z toho nehroutit a brát to jen jako jednu z mnoha soutěží, které už máme za sebou a které nás ještě čekají. Příští rok nám snad budou hvězdy nakloněny. 

Kateřina Jozífová

Standard v Otrokovicích

Přestože MČR ve standardu uvádíme až na konci našeho článku, konalo se jako úplně první už na konci ledna v Otrokovicích. Letos poprvé jsme na této titulární soutěži neměli náš nejlepší pár - Matěje Janáka a Annu Krátkou. V Otrokovicích ale měli své nástupce. Našimi nejmladšími reprezentanty byli Jakub Kalina a Beáta Mocková z kategorie junior 2. Na svém prvním mistrovství v nové kategorii obsadili krásné 20. místo z dvaatřiceti nominovaných párů.

Z výsledku jsme byli strašně šťastní. Už vlastně z toho, že jsme na svém prvním mistrovství postoupili do druhého kola. Před tím nás trápily nemoci a nebylo nám ani v den soutěže úplně dobře, ale zvládli jsme to. A už se strašně těšíme na mistrovství příští rok a na to, jak na sobě budeme moct ještě zapracovat a co nejvíc věcí zlepšit.
Beáta Mocková

Stejně jako naši mládežničtí latináři patří i Kuba s Beou do budoucna k velkým tanečním nadějím. Jako začínající béčkaři si totiž poradili i s páry, které tančí neomezené sestavy mnohem déle než oni. Kuba měl přitom přímo na parketě také rodičovský doprovod - Tomáše a Simonu Kalinovi. Ti se jako senioři 1 nebáli postavit mladší konkurenci v kategorii dospělí. Už to, že se nominovali a že neskončili poslední, bylo pro ně, jak sami řekli, potěšující. Jako úřadující finalisté MČR ve své kategorii (viz článek) mezi dospěláky rozhodně nezanikali.

Všem zmíněným tanečníkům napříč věkovými kategorie a disciplínami děkujeme za příkladnou reprezentaci našeho klubu, města i kraje. Už samotná účast na MČR je důkazem, že patří mezi špičku českého tancování.

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti