O víkendu 4.-5. listopadu se již po třiapadesáté uskutečnil Mezinárodní taneční festival v Ústí nad Labem. Tato významná akce tradičně zaštiťuje mistrovství České republiky seniorů, showdance, formací a také mezinárodní taneční soutěže WDSF. Do Ústí se proto vypravila řada párů CTS Perfect a také Matěj Janák jako trenér a choreograf brněnské formace.

Bronzové medaile

Hned první soutěžní den se Tomáš a Simona Kalinovi stali finalisty MČR ve standardu v kategorii senior 1. Konečné páté místo pro ně bylo lehkým zklamáním, ale na první titulární soutěž po devatenáctileté taneční pauze to byl skvělý úspěch (viz předchozí článek). Na začátku října se tento pár probojoval na mistrovství světa v deseti tancích do čtvrtfinále. Také na domácím mistrovství si své ambice naplnili právě v deseti tancích. Jejich umístění ze standardu a z latiny totiž v součtu stačilo na bronzovou medaili, a stali se tak druhými vicemistry České republiky ve věkové kategorii senior 1.

Tomáš a Simona Kalinovi na 3. místě v deseti tancích v kategorii Senior 1

Podpora z klubu CTS Perfect i s trenérem Martinem Houškou (vlevo).
Mistrovství republiky pro nás bylo absolutním vrcholem sezóny, ke kterému jsme směřovali celoroční přípravu. Akce byla krásná, ale nervozita nás svazovala více, než jsme čekali. Cílem byla medaile, což se povedlo v deseti tancích. Pomýšleli jsme i na medailové umístění ve standardu, ale o kousek to nevyšlo. Ale chtěli bychom poděkovat všem, kteří nám fandili a vytvořili fantastickou atmosféru.
Tomáš Kalina

Další finalisté i mistrovská premiéra

Ve finále se ve stejné věkové kategorii v deseti tancích umístil také náš druhý seniorský pár - Lukáš a Alžběta Kubištovi. Ti si polepšili především v latině, kde obsadili dělené 10. místo hned za Kalinovými.
Posledními reprezentanty klubových barev pak byli ve standardu v kategoriích senior 2 a 3 Václav a Ivona Truncovi. Těm se na svém mistrovském debutu podařilo postoupit do druhého kola.

Byla to pro nás první velká soutěž. Nervozita se střídala s úžasem. Otevřel se před námi velký taneční svět - poprvé jsme se na jednom parketu setkali s nejlepšími páry v republice. Je to pro nás velký taneční předěl a moc se těšíme na další velké soutěže.

Václav a Ivona Truncovi
Ivona a Václav Truncovi
Ivona a Václav Truncovi
Anna Váňová a Giacomo Giuffrida

A co soutěže WDSF?

Druhý den se pak Vašek s Ivon radovali také ze své první účasti na mezinárodní soutěži WDSF. Ve standardu se na mezinárodní soutěži představili také naši junioři Jakub Kalina a Beáta Mocková, kteří se protančili do semifinále. Tanečníků CTS Perfect na mezinárodní soutěži, byť v jiné disciplíně, bylo pochopitelně více. Jan Němeček a Natálie Kloučková se v mládežnické kategorii v mezinárodní konkurenci latinářů probojovali do top 20, a nasbírali tak, stejně jako Kuba s Beátkou, další cenné body potřebné k nominaci na mistrovství České republiky. Úspěch mohl náš klub, i když trochu skrytě, slavit v latině také v kategorii dospělí, když Anna Váňová a její nový taneční partner Giacomo Giuffrida pod barvami Itálie vybojovali krásné 4. místo.

Obhájení titulu

Druhým skrytým úspěchem našeho klubu bylo obhájení titulu mistrů ČR ve standardních formacích Starletem Brno (viz článek). Trenér a choreograf této formace, Matěj Janák, stejně jako její dva noví tanečníci - Martin Vojtíšek a Klára Janáková, jsou totiž členy CTS Perfect Pardubice. Nová choreografie s názvem Piano porazila své dlouholeté rivaly Danzu Brno o více než bod.

Vybral jsem obecné téma piano právě proto, aby ho poznal úplně každý. Zároveň se mi líbil kontrast černé a bílé, se kterým se dá dobře pracovat. V předchozí choreografii jsme se ještě s tanečníky Starlet Brno museli sehrávat a postupně zjišťovat, co od koho můžeme očekávat a jak ke komu přistupovat. Letos už vše bylo mnohem lepší, scházeli jsme se na trénincích ve větším počtu a také jsme udělali pár personálních obměn, čímž se zvedla kvalita párů. Základem bylo obhájení titulu a teď už se jako úřadující mistři republiky těšíme na mistrovství Evropy a světa.

Matěj Janák
Formace Starlet Brno s choreografem Matějem Janákem (vpravo)
Matěj Janák v rozhovoru pro Českou televizi

Všem reprezentantům z Ústí gratulujeme. Bylo o nás slyšet nejen díky jejich výkonům, ale také díky hlasité podpoře členů CTS přímo ve sportovní hale. Jen tak dál...

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti