Nejlepší výsledek v hlavní kategorii na MČR v latině pokořen!

Na konci ledna se v Ostravě konalo mistrovství České republiky v latinskoamerických tancích a ani zastoupení CTS Perfect nesmělo chybět. Tento rok nás vyjely reprezentovat tři taneční páry v hlavní kategorii. Z toho dva – Martin Tojnar s Káťou Jozífovou a Daniel Zhouf s Aničkou Váňovou – byly díky svým soutěžním výsledkům z loňského roku nasazeni do druhého kola. V prvním kole jsme tedy mohli vidět pouze náš třetí pár ve složení Zdeněk Zeman a Štěpánka Chvasteková. Ani konkurence 54 nejlepších párů z České republiky nezabránila našim reprezentantům v dosažení skvělých výsledků.

11. místo na MČR patří Tojnymu s Káťou

Nejúspěšnějším párem našeho výjezdu se stal Tojny s Káťou, kteří se poprvé za svou kariéru probojovali až do semifinále, kde obsadili krásné 11. místo. Jde historicky o druhý pár z CTS Perfect, který mohl slavit takový úspěch. Zajímalo nás, co se dělo bezprostředně po vyhlášení párů pokračujících do semifinále.

Kluci z klubu přiběhli k nám k parketu, zvedli mě do vzduchu a radovali se, že jsme postoupili. Já měla taky strašnou radost, ale bylo to všechno hrozně narychlo. V hlavě mi proběhlo, že je to skvělý, máme splněno a teď honem rychle převléct a dohnědit, abychom to semi vůbec stihli. Semifinále jsem si pak neskutečně užila. Myslela jsem na to, že když už jsme se do něj dostali, tak musíme všem ukázat, že do něj patříme, že jsme se tam nedostali jen tak náhodou. Asi poprvé v životě jsem měla sebevědomý pocit, že máme divákům co předvést. Pomohli tomu určitě i klubáci, kteří přijeli až do Ostravy, aby podpořili svoje taneční kolegy. Vytvořili kotel, který burácel kdykoliv se někdo z CTS objevil na parketě. V tu chvíli jsme se vždycky cítili jako hvězdy.
Káťa Jozífová
Martin Tojnar a Kateřina Jozífová (Foto Jan Šindler)

Co na semifinále a umístění na 11. místě říká Martin?

S výsledkem rozhodně spokojený jsem. Ačkoli jsem semifinále vnímal jako dosažitelný cíl už tři roky, konečné umístění pro mě bylo i tak příjemným překvapením.
Martin Tojnar

Při zmínce o povzbuzování se nadšení neubránil ani Dan:

Tančilo se mi skvěle! Jel jsem si to především užít a vychutnat si atmosféru, kterou zajistili skvělí diváci, protože právě fandící publikum je pro mě největší motivací, abych podal dobrý výkon. Ten jásot mi dodává takovou nepopsatelnou energii, ale to si musí každý zažít sám.
Dan Zhouf

Jak byly se svými výsledky spokojené ostatní páry?

Co vám pomohlo při přípravě na letošní mistrovstvtí?

Díky Charlesovi a Eleně, kteří k nám do Pardubic přijeli týden před mistrovstvím, jsme získali takové soutěžní pozitivní nastavení a kromě jejich tanečního umění jsme trochu nasáli i jejich taneční vnímání a nadšení, které je prostě neskutečné.
Káťa Jozífová
Všem párům děkujeme za skvělou reprezentaci a přejeme mnoho dalších úspěchů ve všech soutěžích a zejména za rok, na dalším latinském mistrovství! Velké díky ale patří také všem, kteří se přijeli podívat a podpořit své taneční kolegy. I to bylo nemalou součástí jejich úspěchů!
Celý CTS tým, který na MČR 2023 v latinsko-amerických tancích byl, ať už tančit nebo podporovat.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti