Někdy se musí dobrý pár rozpadnout, aby vznikly dva ještě lepší

Aktualizace: 6. říj 2020

Náš zatím nejlepší taneční pár ve standardních tancích Matěj Janák a Anna Krátká ukončil společnou taneční kariéru. Důvodem byl mimo jiné velký výškový rozdíl, který je ve standardních tancích velkým handicapem. Nadále však chtějí v tanci pokračovat, pouze každý s někým jiným. Někdy se zkrátka musí dobrý pár rozpadnout, aby mohly vzniknout dva ještě lepší.


Maty s Aničkou se seznámili v Tanečním klubu Chvaletice, ze kterého minulý rok přešli do našeho klubu. Za pět let společného tancování dosáhli mnoha úspěchů. Jsou semifinalisty mistrovství Evropy i světa v tanečních formacích a v showdance, jsou mistry České republiky ve figurálním valčíku, finalisty tanečních lig a čtvrtfinalisty mistrovství České republiky.


Přestože již společně netančí, vychází spolu velmi dobře. „Na společné tréninky se sice zatím nechystáme, ale rozhodně spolu budeme chodit na BAM semináře. Chceme se udržovat ve formě, než si najdeme jiné partnery.” říká Maty. Při hledání nových partnerů si dokonce vzájemně pomáhají. „Já potřebuji hlavně vysokou partnerku. A vzhledem k mé povaze bych také potřeboval, aby byla trošku střelená.” vysvětluje Maty. Anička naopak hledá menšího partnera, aby měla po dlouhé době možnost v tanci pořádně snižovat.


Bez ohledu na to, koho si najdou, by ale oba rádi nadále reprezentovali klub CTS Perfect Pardubice. Pokračovat budou i v trénování našich párů, které jim, jak říkají, dělají svými pokroky radost. Právě Maty s Aničkou mají velkou zásluhu na zvyšující se popularitě standardu v našem klubu. Motivovali spoustu párů a ukázali jim, že i standard může být zábava.


Přejeme jim tedy šťastné hledání a spoustu dalších úspěchů.928 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše