Martin Tojnar a Kateřina Jozífová v semifinále mezinárodní soutěže

Aktualizace: 5. čvn 2019

Taneční pár Martin Tojnar a Kateřina Jozífová vyrazil do Olomouce na International Open v latinskoamerických tancích kategorie Dospělí. Vloni se jim na soutěži moc nezadařilo, ale letošním ročníkem si spravili chuť, když v konkurenci 53 párů postoupili do semifinále a obsadili 11. - 12. místo.

Celá soutěž ale nezačala slavně. Prostory hotelu, ve kterých se celá soutěž nově pořádala, nebyly úplně ideální. „Když jsme s Káťou přišli na sál, zhrozili jsme se. Všude plno lidí, málo prostoru, malý parket, špatné osvětlení, nedýchatelno a do šatny nešlo ani vkročit, natož si tam dát věci. Měli jsme chuť se otočit a žádnou soutěž nejet.“ říká Martin Tojnar. „Vůbec se mi tančit nechtělo. Oblékla jsem si černé šaty, které přesně vystihovaly moji náladu, a těšila se, až budu doma.“ dodává Kateřina Jozífová.

Zprvu tedy vypadal jejich cíl, umístit se do 20.místa kvůli bodovému zlomu, dost vzdáleně. Už na začátku soutěže ale zjistili, že to nebude tak hrozné. „První kolo předčilo naše očekávání. Tančilo se nám dobře i přesto, že bylo na parketu docela těsno. Vlastně jsme zjistili, že nám menší parkety vyhovují – přeci jen jsme z klubu zvyklí trénovat na menším prostoru.“ vysvětluje Martin.

Ani tak ale nedoufali ve výsledek, jaký se jim podařilo ukořistit. „Šel jsem se podívat na to, kdo postoupil, a když kolem mě chodily páry, se kterými jsme jasně počítali před nás, a nosily si lístečky s výsledky, nedoufal jsem, že bychom tam mohli být my. Když jsem ale uviděl naše číslo na seznamu postupujících, chytil jsem se za hlavu, lehl si na zem a nemohl tomu uvěřit.“ popisuje Martin.

Semifinále už si šli, jak sami říkají, užít. A to, že se jim podařilo ještě jeden pár porazit, už byla jen třešnička na dortu. Skvělá byla i atmosféra v sále, ve kterém, ačkoliv se během dne dost vyprázdnil, bylo stále spousta podporujících fanoušků. „Já měla obrovskou radost hlavně z podpory lidí z našeho klubu. Přestože do Olomouce nejeli, sledovali přenos soutěže na internetu, a když jsme se občas objevili v záběru, posílali vyfocené obrazovky na klubový chat. Bylo hezké mezi koly otevřít mobil a zjistit, že v tom nejsme sami.“ říká Káťa.

Za CTS Perfect Pardubice děkuji za reprezentaci a přeji spoustu dalších tanečních úspěchů.
334 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

© 2019 by CTS Perfect Pardubice, z. s.

CTS PERFECT Pardubice z.s.
Dašická 169
530 03 Pardubice

IČ: 708 42 299

Předseda spolku:

Aleš Kožený

Tel: +420 736 437 000

Sekretariát:

Lucie Malá

Tel: +420 777 134 326