Perfecťácké poprvé

Disciplínou tanečních formací byl náš klub do letošního roku absolutně nepolíbený. Protože ale máme v našich řadách tanečníky a trenéry, kteří s ní mají z jiných klubů bohaté zkušenosti, bylo jen otázkou času, kdy vznikne taneční formace i pod barvami CTS Perfect Pardubice. Kvůli využití tanečních párů ze standardu i latiny, vznikla plesová choreografie, ve které je oproti klasickým formacím možné latinu i standard kombinovat a přidat neomezené množství nošených figur. „The Club of Lost Heaven“, tak zní název naší formační prvotiny inspirované známou počítačovou hrou Mafia, odehrávající se ve 30. letech 20. století v USA.

Formace CTS Perfect a vyhlášení regionálního kola

Maty, jak probíhaly přípravy?

Vymýšlet téma a choreografii jsme začali už v září. Těžit jsme chtěli ze spojení latiny a standardu, což je docela neobvyklé, a především z taneční kvality našich párů. Obvykle jsou formace složené z bývalých tanečníků, ale většina našich tanečníků jsou stále aktivní a soutěží na vysoké úrovni. O to náročnější je trénování našeho týmu, pokud to porovnám třeba s trénováním Starletu Brno. Téměř všichni v naší formaci jsou zároveň i trenéři našeho klubu a občas se nám na jednom místě sejde až moc trenérských názorů. Ale i s tím už jsme se naučili pracovat.
Tančící choreograf Matěj Janák

První CTS formace a rovnou zlatá medaile

Premiéru měla plesová formace minulou neděli, a to rovnou na regionálním kole v Hlinsku pořádaném pod hlavičkou Svazu učitelů tance. Náš tým v konkurenci pěti dalších soupeřů vyhrál, a do celostátního kola tak postoupil jako jeden z hlavních aspirantů na titul.

Jaké dojmy má druhý trenér?

Doufal jsem, že vyhrajeme, a moc jsem si to přál. Když jedete s pěknou a zajímavou choreografií a s týmem, který se skládá z kvalitních tanečníků, tak vždycky máte vnitřně ta nejvyšší očekávání. Ale jistý jsem si vůbec nebyl. Po odtančení jsem věděl, že jsme tam měli chyby a některé nepřesnosti. Konkurenční týmy jsem bohužel neviděl, tak jsem neměl porovnání. Zároveň nikdy nevíte, jak to přijme porota…jestli je osloví téma, hudba a vlastně formace jako celek. Obzvláště u této kategorie plesových formací, kde spolu dohromady soupeří latinskoamerické, standardní, kombinace standardní-latinskoamerické formace nebo třeba valčíková formace. Při vyhlašování jsem byl nesmírně nervózní a k soupeřům jsem cítil velký respekt.
Trenér formace Jaroslav Marek

Velká konkurence i zdravotní komplikace. To vše jsme zvládli.

Už v regionálním kole přitom byla konkurence poměrně veliká. Formace Ridendo Hlinsko, která nakonec skončila za CTS Perfect, se totiž v loňském roce stala vicemistry ČR. Naše formace se navíc musela popasovat s poměrně velkou marodkou a se zraněním standarďáka Jindry Doležala, které ho necelé tři týdny před soutěží z formace vyřadilo. Na jeho místo na poslední chvíli nastoupil Jan Němeček, který se naučil jeho standardní post, přestože Honzovou hlavní disciplínou je latina.

Honzo, jak jsi se popasoval s rychlopřípravou?

Šel jsem do toho s tím, že nebude jednoduché se narychlo naučit celou standardní část. Ale měli jsme s Jitkou Jelínkovou i pár tréninků navíc, abychom všechno dohnali. Nakonec se to podle mne, až na pár drobností, povedlo.
Honza Němeček

Rozruch vzbudily výkony, image i kostýmy

Formace CTS Perfect se líbila nejen porotě, ale také divákům v sále, kteří náš tým hlasitě podporovali i během vystoupení. Rozruch naše formace vzbuzovala i v zákulisí díky skvělým účesům od Perfect Image a také tanečním kostýmům od firmy LMdance.

Tanečníci formace

Jak to vidí naše dvorní krejčová?

Zadání bylo jasné – 30. léta v USA, kde se hra odehrává. Předlohou pro pánské oblečení byl hlavní hrdina počítačové hry. Nejvýraznějším prvkem tedy byly černé vestičky s bílým proužkem a zlatým řetízkem, které byly univerzální pro latinu i standard. U dam to bylo trochu komplikovanější, protože se v počítačové hře objevovaly pouze okrajově, a nebylo se tak kým inspirovat. Zároveň jsem musela šaty střihově upravit, aby byly vhodné na standard a latinu, a současně zachovat stejný styl. Nakonec jsem tedy zvolila zlato černou kombinaci – pro standarďačky s delší sukní pod kolena s krinolínou a pro latinářky kratší sukni s třásněmi.
Tančící krejčová Lucie Mrázková

6. května 2023 – den D

Celostátní kolo se bude konat již 6. května v nedaleké Chrudimi, kam naše formace pojede s jasným cílem – vyhrát. Do té doby má ale ještě před sebou hodně práce, konkurence bude opravdu veliká.

Budeme muset opravit některé nepřesnosti v obrázcích a doladit detaily v synchronizaci mezi jednotlivými páry ve formaci. A co nejvíce to jezdit, jezdit a jezdit, aby to bylo co nejvíce zautomatizované a nachozené.
celý tým
Budeme moc rádi za vaši podporu na celostátním kole a těšíme se na podání toho nejlepšího, co v naší formaci je. Na shledanou v Chrudimi!
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti