Vojta Kovárník a Anička Jišková přivezli z MČR bronz

Z loňského Mistrovství republiky v latině se Vojta s Aničkou vrátili jako mistři v kategorii Junior 1. A to spolu tančili teprve čtvrt roku. Letos před nimi stál další těžký úkol – i přes postup do vyšší věkové kategorie Junior 2 postoupit do finále a co nejvíce se přiblížit loňskému skvělému výsledku. A povedlo se! Ze Zlína přijeli s bronzovou medailí na krku. „Vyhlašování bylo hodně napínavé. Ulevilo se mi, až když jsme na parketu stáli mezi posledními třemi páry. To už bylo jasné, že budeme na bedně a byl to super pocit.“ říká druhý vicemistr Vojta Kovárník.

Skvělý výsledek však nepřišel jen tak sám od sebe. Vojtův a Aniččin hlavní trenér Jaroslav Novák jim dával pořádně zabrat. „Na mistrovství jsme se soustředili již od půlky ledna a aplikovali jsme podobnou přípravu, která slavila úspěch loni. Snažili jsme se připravit i na všechny možné situace, které mohou na soutěži nastat, trénovali jsme různé typy practiců, aby děti vydržely fyzicky a fixovali jsme pohyby tak, aby v den D opravdu ukázaly pokrok, jaký během celé sezóny udělaly.“ vysvětluje Jaroslav Novák. Postup do kategorie Junior 2 neznamenal jen těžší konkurenci. Anička si musela navíc poradit i s úplně novou úpravou soutěžního vzhledu. „V nižší kategorii jsem se podle pravidel ještě líčit nesměla a vlastně ani do školy se ještě nemaluju. Soutěžní líčení proto pro mě teď bylo docela těžké. Navíc, i když se mi taneční líčení líbí, měla jsem pocit, že mi to trochu bere dětství a že na svůj věk vypadám až moc dospěle.“ Z čeho ale měla Anička velkou radost, byly první zdobené šaty. „V okamínkovaných šatech jsem tančila úplně poprvé a je to fakt nádherný pocit. Z toho, jak se všechno leskne, když se člověk pohybuje, jsem prostě nadšená.“.

Na letošním Mistrovství ve Zlíně náš klub reprezentovaly ještě další tři páry. V kategorii Junior 1 to byly páry hned dva. Jan Němeček a Kristýna Vojtíšková postoupili do druhého kola a vytančili si krásné 16.místo. Druhý pár ve složení Tobiáš Dolanský a Klaudie Dobsová s konečným 27.místem úplně spokojený nebyl. Je ale velmi důležité vyzdvihnout fakt, že ještě před rokem tančili v nejnižší třídě E a dnes již porovnávají síly s nejlepšími českými páry jejich kategorie.

V hlavní kategorii Dospělí tančil za náš klub Martin Tojnar a Kateřina Jozífová, kteří skončili na 25., tedy na prvním nepostupovém místě. „Splnit náš cíl a postoupit do čtvrtfinále se nám bohužel nepovedlo. Nezatančili jsme úplně nejlépe, jak jsme mohli a šance na opravu už zkrátka nebyla. Za rok si ale určitě spravíme chuť!“.

Za CTS Perfect všem děkuji za reprezentaci klubu a přeji hodně úspěchů na dalších soutěžích.

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti