Po vítězství na MČR plesových formací, které se konalo na jaře v Chrudimi (viz článek), byli naši tanečníci pozváni i na Evropský pohár pořádaný 3.12. v Bratislavě. A na to, že se formace s názvem The Club of Lost Heaven líbila i mezinárodní porotě, máme hmatatelný důkaz – pohár za první místo!

Celá formační sestava i s věrnými fanoušky

Historicky první formace CTS Perfect Pardubice se řadí mezi plesové, protože obsahuje zvedané figury a kombinuje standardní i latinskoamerické tance. Nemůže se proto účastnit soutěží formací pod Českým svazem tanečního sportu ani pod mezinárodní World Dance Sport Federation, které obě disciplíny striktně oddělují. Mistrovství České republiky plesových formací i Evropský pohár jdou tedy trochu mimo hlavní soutěžní proud. Vítězství v nich je ale velice cenné i s ohledem na počet soutěžících, který je mnohdy výrazně vyšší než na zmiňovaných „hlavních“ mistrovstvích.

Trenér Jaroslav Marek, tanečnice Anna Krátká a choreograf a tanečník Matěj Janák

,,Ozdoby festivalu"

Velmi si ceníme už jen pozvání na takovou akci. Vítězství na MČR rozhodně neznamenalo, že jsme automaticky pozvaní na Evropský pohár. Vůbec jsme nevěděli, co nás tu čeká. Konkurence byla výrazně silnější než v Chrudimi. Nemohli jsme si tedy dovolit udělat nějaké chyby. Pro vítězství bylo nutné podat skvělý výkon a pak už jen doufat, že se naše vystoupení bude líbit víc než ostatní skvělá čísla. Po skončení soutěže jsem si volal s hlavním organizátorem soutěže, a ten nás označil za "ozdobu festivalu". Z toho jsem měl ještě větší radost než ze samotného vítězství.

Matěj Janák - choreograf formace

Potíže s prostorem

Cestu za vítězstvím komplikovaly nejen ostatní kvalitní formace, ale také prostor. Ten byl mnohem větší, než na jaký jsou naši tanečníci zvyklí. Zároveň se jednalo o sportovní tělocvičnu s čarami a značkami na míčové sporty, které ale nekorespondovaly se středem parketu a tanečníky velmi mátly.

Adam Kout a Marie Nová v odrazu zlatého poháru.

Já už aktivně netančím 3 roky, ale když jsem viděla formaci na CTS plese na předtančení (viz článek), hned jsem se přihlásila jako případná náhradnice. Snažila jsem se hodně trénovat, abych všechno dohnala a ostatním to moc nekazila. Ale před Evropským pohárem jsem byla hodně nervózní. Přidala jsem se k formaci, která vyhrála MČR a počítala s dobrým umístěním i v mezinárodní konkurenci. Ale soutěž jsem si hrozně moc užila.

Martina Černíková

Trenér byl spokojený, ale...

Přestože příprava na důležitou soutěž započala včas, trápila formaci velká absence. Zranění, nemoci, školní/pracovní povinnosti i jiné kuriózní důvody způsobily, že se poprvé a zároveň naposledy sešla v kompletním složení až ve středu před nedělním zlatým hřebem sezóny. 

V týmu po posledním tréninku panovala obava z výsledku a byla tu i varianta, že na žádnou soutěž nepojedeme. Ale nechtěli jsme házet flintu do žita, věděli jsme, že máme určitou taneční kvalitu, dobrou choreografii i kostýmy a že to prostě nějak zvládneme, i když to nevypadalo úplně podle našich představ. Ve finálovém pokusu jsem ale byl s výkonem spokojený. Po prostorovce a semifinále jsme udělali video rozbor a ty největší chyby se do finálového kola podařilo odstranit. Já osobně si ale myslím, že v Chrudimi se to obecně povedlo lépe. Roli asi hrálo i prostředí. V Bratislavě byli diváci v podstatě jen zboku a nebylo moc na koho tančit. 

Trenér formace Jaroslav Marek
Celá formace i s trenére Jaroslavem Markem (vlevo uprosřed)

Zlatý hattrick je doma! Ale co dál?

Vyhráli jsme regionální (viz článek), celostátní i evropské kolo, takže bychom samozřejmě rádi poměřili síly i s dalšími formacemi na světové úrovni. Zatím ale o žádných takových soutěžích nevíme. Máme aspoň naplánovaná předtančení na plesech napříč republikou, tak na ty se moc těšíme. Okrajově jsme otevřeli i téma nové formace. Pár návrhů na téma by tu bylo, ale uvidíme, jestli do toho všichni budou mít chuť a budou ochotni tomu věnovat čas. Oproti ostatním ale máme na rozmýšlení o trochu víc času, protože jako úřadující mistři republiky nemusíme startovat na regionálním kole.

Jaroslav Marek

Celé formaci děkujeme za reprezentaci klubu CTS Perfect Pardubice a tentokrát i za reprezentaci České republiky. Velký dík patří také fanouškům, kteří se s námi vydali na dalekou cestu a byli nám celý den důležitou oporou. Těšíme se na další společné taneční úspěchy!

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti