„V týmu je neuvěřitelná síla!“ říkají noví medailisté taneční ligy

Již na poslední lize nás standardní pár Matěj Janák a Anička Krátká potěšil svým prvním finálovým umístěním. Minulý víkend však na Mistrovství Prahy připravili ještě větší překvapení, když poprvé v kariéře stanuli na stupních vítězů s bronzovou medailí na krku. Pro taneční školu Pardubice to tak byla po více než roční pauze další medaile z taneční ligy. Poprvé však ze standardních tanců.

„Věděli jsme, že to není hvězdně obsazená liga, ale ani tak nebylo nic jisté. Navíc už v semifinále vypadly páry, se kterými většinou bojujeme o umístění, takže se nedalo moc odhadovat, jak soutěž může dopadnout.“ říká Matěj Janák. A dopadla pro náš pár skvěle. Od druhé příčky je navíc dělila pouze jedna známka.

S výkonem svých svěřenců byl spokojen i jejich trenér Martin Houška, který Matyho s Aničkou často přímo na soutěži podporuje. „Mě s partnerkou Andrejkou Třeštikovou naši trenéři také jezdili podporovat – dodávalo nám to klid a jistotu. Proto se jezdíme dívat i na Aničku s Matym. I když se na soutěži nedá už nic zlepšit, můžeme předejít nějaké drobné chybě, která by mohla konečný výsledek ovlivnit. Výkon i výsledky šly u Matyho a Aničky díky jejich vytrvalosti za poslední dobu hodně nahoru. Věřím proto, že nám mají ještě hodně co ukázat.“ říká Martin Houška.

Maty s Aničkou připisují velký podíl na svém úspěchu, kromě svých trenérů, také ostatním tanečníkům z našeho klubu. „Musím říct, že takovou podporu jsem ještě nezažil! Finále končilo něco málo po 22.hodině, a přesto náš zhruba patnáctičlenný funclub vydržel skandovat až do konce. V týmu je neuvěřitelná síla.“ vysvětluje Matěj Janák. „I v téměř prázdné Lucerně jsme my měli celou řadu fanoušků. Zkrátka když je podpora, víme, že to má smysl.“ doplňuje svého partnera Anička Krátká.

Kromě skvělého výsledku našich emkařů nemohu nezmínit ani úspěch Ondry Nekla a Anety Nezvedové. Ti na této soutěži, byť nepopulárním čtvrtým místem, posbírali posledních pár bodů, které je dělily od postupu do výkonnostní třídy A v latinskoamerických tancích.

Všem párům taneční školy Pardubice děkujeme za reprezentaci a přejeme mnoho dalších splněných cílů.

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti