„Snažíme se dělat dobré jméno nejen sobě, ale i celému CTS Perfect.“

Náš zatím jediný emkařský pár ve standardních tancích Matěj Janák a Anna Krátká se zúčastnil Mistrovství republiky v Otrokovicích.

Po loňském 24.místě v dospělé kategorii chtěli obhájit postup do 2.kola a co nejvíce se přiblížit k semifinále. Nakonec obsadili 22.místo ze 46 nominovaných párů. „Nebudeme skrývat, že konečné umístění je pro nás drobným zklamáním, ale rozhodně to nepovažujeme za neúspěch. V přípravě jsme se necítili úplně nejlépe a museli jsme často bojovat s psychickým nastavením v páru. V den mistrovství jsme ale byli naladěni na stejné vlně a zatančili jsme podle nás dobře. Bohužel, porotě to na lepší umístění nestačilo.” říká Maty s Aničkou.

Pro náš klub i pro Matyho s Aničkou to však byla velká premiéra. Ještě loni totiž na mistrovství tančili za jejich mateřský klub TK Chvaletice. Letos tedy poprvé na titulární soutěži tančili za barvy CTS, a stali se tak naším historicky prvním párem na standardním MČR v dospělé kategorii. „Jsme velmi rádi, že jsme se mohli stát součástí tak silného týmu a klubu. V týmu je síla!! Naším tancem se snažíme dělat dobré jméno nejen sobě, ale i celému CTS.” vysvětluje Maty s Aničkou. „Chtěli bychom poděkovat našim skvělým trenérům Martinu Houškovi a Andrejce Třeštíkové za celoroční přípravu a také lidem z klubu za skvělou atmosféru, kterou pro nás vytvořili.” říkají naši standarďáci.

Nechybělo přitom málo a na letošním MČR jsme mohli mít reprezentanty hned dva. Tím druhým párem měli být mládežníci Otakar Zieris a Zuzana Nešetřilová. Ti v mládežnickém ranklistu obsadili 37., první nepostupové místo. V den mistrovství se proto připravili na soutěž, dojeli do Otrokovic a čekali, jestli se jedno místo neuvolní. K jejich i k našemu zklamání však do soutěže nastoupily všechny nominované páry a Otík se Zuzkou se už do startovního pole nevešli. „Zkusili jsme to, ale nevyšlo to. Na příští rok plánujeme vyjet více soutěží, aby nominace na MČR už byla jistá.” říkají Ota a Zuzka.

 

        Matymu s Aničkou děkujeme za reprezentaci. Jsme rádi, že vás máme!

Standardem ale letošní série mistrovství nekončí. Pomalu se blíží datum 8.května, které bude pro seniory znamenat začátek boje na Mistrovství České republiky v 10 tancích v Říčanech. Za nás ve startovním poli nebudou chybět manželé Kubištovi, kterým držíme palce.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti