Roztančili jsme vlakové nádraží

Sportovní tanec není jen o hodinách trénování a sbírání medailí na soutěžích. Nejdůležitější je radost z pohybu, kterou ještě raději přenášíme na ostatní. Rozhodli jsme se proto secvičit klubové vystoupení na styl “flashmob” a zatančit 2.října na pardubickém vlakovém nádraží pro lidi, kteří s tancem běžně do kontaktu nepřijdou. V rámci tříminutového vystoupení jsme předvedli celkem šest tanců - chachu, sambu, rumbu, tango, quickstep a jive.

Celá akce však začala zcela nenápadně. Vystupovali jsme v teniskách a civilním oblečení a dokud nezačala hrát hudba, snažili jsme se vypadat jako běžní cestující čekající na vlak. Prozrazovaly nás pouze klubové roušky, bez kterých bychom však vystupovat vůbec nesměli. ,,Akorát jsem si u přepážky kupovala lístek do Prahy a najednou začala hrát hudba. Na východní část nádraží se sbíhali lidé. I paní u pokladen chtěly vědět, co se děje a vykukovaly z okýnek. Myslela jsem si, že je to nějaká předvolební kampaň, ale bylo to mnohem lepší. Ještěže měly vlaky zpoždění a mohla jsem vidět vystoupení celé. Hned jsem měla lepší den.” popisuje cestující Lada.

Do akce se mohly zapojit taneční páry CTS Perfect bez ohledu na výkonnostní třídu. Stačilo mít jen čas a chuť vystupovat. ,,Snažili jsme se sestavit choreografii, která bude efektní, ale zároveň ne příliš těžká. Šlo nám hlavně o to, aby se nás zapojilo co nejvíce a abychom tančili stejně.” říká jedna z organizátorek Kateřina Jozífová.

Času na nácvik přitom nebylo mnoho. Chtěli jsme totiž vystupovat hned na začátku školního roku dokud venku ještě není úplná zima. ,,Postříhat hudbu a vymyslet choreografie byla práce na jeden den, ale najít čas na nácvik bylo mnohem těžší. Sešli jsme se pouze třikrát večer po trénincích. Vše jsme ale natočili, takže se páry, které nemohly na zkoušku přijít, učily z videa. Nakonec jsme to ale s ohledem na časové možnosti zvládli dobře a strašně jsme si to užili.” vysvětluje další z organizátorek Anna Krátká.

Ke každému sportu však patří zranění a ani tanec bohužel není výjimkou. Vystoupení na nádraží bude na delší dobu posledním tanečním počinem hlavního standarďáka Matěje Janáka. Jeho špatné došlápnutí v závěrečném jivu odnesl zlomený kotník. Nenechal ale na sobě nic znát a jako správný sportovec vydržel až do konce vystoupení. Za celý klub mu tedy přejeme brzké zotavení.

Pokud byste chtěli vidět záznam z nádražního vystoupení CTS Perfect, klikněte na odkaz. A pokud byste nás chtěli vidět na vlastní oči, sledujte naše sociální sítě. Nádraží rozhodně nebylo posledním místem činu...

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti