,,Při vyhlašování jsme měli slzy v očích.” říkají noví mistři kategorie Junior 2

V sobotu 1.února se v pražské Lucerně uskutečnilo Mistrovství České republiky v latinskoamerických tancích. Bojů o tituly v různých věkových kategoriích se zúčastnilo přes 170 nominovaných párů. Z toho pouze tři z našeho tanečního klubu. I tak ale bylo o párech CTS Perfect Pardubice slyšet.

Největší úspěch zaznamenali naši reprezentanti Vojta Kovárník a Anička Jišková z kategorie Junior 2. Ti dokázali vyhrát dokonce všech 5 tanců a s přehledem tak získali titul mistrů pro rok 2020. Vojta s Aničkou dokázali vyhrát již před dvěma lety v kategorii Junior 1 a loni při přestupu mezi starší získali krásný bronz. Návrat na pomyslnou špičku je však dojal. ,,Doufali jsme, že vyhrajeme, ale člověk nikdy nemůže vědět, co se stane. Byla jsem moc šťastná, když jsme stáli na nejvyšší příčce a když začala hrát hymna, měla jsem slzy v očích.” popisuje Anička.

Ve stejné kategorii jsme měli ještě pár Tobiáš Dolanský a Klaudie Dobsová. Ti se bohužel nedokázali probojovat do druhého kola. ,,Celý rok jsme trénovali a doufali v co nejlepší umístění. Bohužel se to úplně nepodařilo, ale alespoň nás to motivuje k tomu více a více trénovat.” říká Klaudi s Tobíkem.

Posledními reprezentanty našeho klubu byli Martin Tojnar a Kateřina Jozífová z kategorie dospělých. Ti se protančili do druhého kola, kde však i přes dobrou výchozí pozici v českém ranklistu nakonec skončili na děleném 21.místě. ,,Splnili jsme si povinnost postoupit mezi 24 nejlepších párů, ale nebudeme zastírat, že konečné umístění je pro nás velkým zklamáním. Nicméně jsme si soutěž, i přes zdravotní problémy, užili. Hlavně atmosféra byla díky podpoře lidí z klubu vážně skvělá." vysvětluje Káťa s Martinem.

Pokud jste nejlepší páry v latinskoamerických tancích neviděli v Lucerně na vlastní oči, nezoufejte. Mistrovství ani tentokrát neuniklo pozornosti médií a sestřih toho nejzajímavějšího budete mít možnost sledovat na ČT Sport v pondělí 10.února před půl desátou večer.

Pomalu, ale jistě se navíc blíží Mistrovství republiky v tancích standardních. To se uskuteční 29.února v Otrokovicích a i tady budeme mít své zástupce - Matěje Janáka a Annu Krátkou. Přeji jim proto hodně štěstí a doufám, že se nás v Otrokovicích sejde co nejvíce.

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti