Svého mistrovství České republiky 2021 se konečně dočkala i seniorská kategorie. Oproti mladším kategoriím však měli senioři trochu ztížené podmínky - museli zvládnou MČR ve standardních a latinskoamerických tancích hned za sebou během jednoho víkendu. Reprezentanty CTS Perfect Pardubice jsme měli v obou disciplínách v kategorii Senior 1 i v kategorii Senior 2. Protože oba dva taneční páry dosáhly skvělých výsledků, věnujeme každému z nich samostatný článek.

V tomto rozhovoru tedy vyzpovídáme nejdříve Pavla Stejskala a Miroslavu Hrstkovou, novopečené finalisty tohoto mistrovství v kategorii Senioři 2 v obou disciplínách a semifinalisty kategorie Senioři 1 v latině.

  • Jak jste se na mistrovství připravovali?

Trénovali jsme velmi intenzivně 6x týdně někdy od února, ale na MČR jsme necílili. Vůbec jsme totiž ani nepočítali s tím, že bychom se mistrovství účastnili. Vzhledem k tomu, že jsme se teď umístili dobře na poslední soutěži v naší kategorii Senior 2 B, řekli jsme si, proč to nezkusit. Bylo to tedy naše první mistrovství v životě.

Mirka Hrstková

Pro mne osobně je mistrovství jen takový symbol. Beru to jako veřejný trénink. Hlavní pro mne je ukázat, co cítím a co mi dělá radost. Hodnocení nepřikládám větší váhu. Sám za sebe jsem udělal, co jsem mohl.

Pavel Stejskal
  • Měli jste i tak nějaká očekávání? Co říkáte na konečné výsledky? (5.místo Senioři 2 LAT, 6.místo Senioři 2 STT, 12.místo Senioři 1 LAT, 13.místo Senioři 1 STT)

Očekávání jsme neměli žádná, protože jsme v podstatě nevěděli, jak na tom jsme. Před letošním podzimem jsme v podstatě 30 let nebyli na soutěžích jako pár. Zúčastňovali jsme se pouze formací a to je úplně jiný styl tancování a jiná příprava. Takže spokojenost z výsledku je ohromná, vůbec jsme netušili, že jsme schopní porazit páry třídy A i M.

Mirka Hrstková

Jsme senioři, spousta věcí je jinak. Pro mě bylo nejdůležitější zapamatovat si a zvládnout celý taneční program, nespadnout, oddýchat to s úsměvem, s radostí. Mé očekávání je pracovat na tom a zvládat to každý den. Nejsme talentovaný taneční pár. Jsme jen ti, kteří trénují a možná více než ostatní. Nevzdáváme to.

Pavel Stejskal
  • Jak se vám tančilo? Byl na místě dostatek diváků, kteří by podpořili vrchol vaší sezóny?

Atmosféra byla výborná, protože senioři se navzájem podporují. Necítili jsme vůbec žádný tlak, zášť, nic negativního. Hlavně to odtančit ve zdraví, užít si to, potlesk nám navíc dodával sílu do dalších tanců. Diváků ale bylo málo, jako vždycky, bohužel nehrajeme fotbal ani hokej, tanec není v ČR tak populární, i když je to regulérní těžký sport. Ale možná, že diváky odradil i covid. Atmosféra ale byla krásná i s tím málem diváků ve vymezeném sektoru. Byli jsme trošku nervózní, přeci jen na nás ten pocit zodpovědnosti trochu dolehl při postupu do dalšího kola. To bylo trošku svazující, ale tančilo se nám krásně.

Mirka Hrstková

Krásné a symbolické bylo i to místo. Sportovní hala v Ústí nad Labem pro nás byla vždy legendou. Když jsme jezdili s formací, organizovala se tam největší taneční soutěž v Československu. Jediné místo, kde se scházely nejlepší páry...

Pavel Stejskal
  • Nebyli jste po standardu na nedělní latinu unavení?

Při standardu první den jsem se cítila víc unavená než druhý den při latině. Protože v pátek večer jsme učili taneční kurzy, šli jsme spát pozdě a ráno jsme brzo vstávali, takže tam ta únava byla trochu znát. Ale na nedělní latinu už to bylo lepší.

Mirka Hrstková a Pavel Stejskal
  • Co dalšího vás čeká?

Rádi bychom využili toho, že máme natrénováno a že se nám teď dařilo. Chtěli bychom postoupit ze třídy B do třídy A. Zároveň bychom chtěli poděkovat všem našim trenérům - Andrejce Třeštikové, Martinu Houškovi, Matymu Janákovi, Kátě Jozífové a Martinu Tojnarovi - za skvělou přípravu. Celý klub CTS Perfect je parta báječných lidí a měli bychom poděkovat každému z nich. Za to, že respektují naše pohledy, naši nemotornost, naše výkony, které jsou oproti jiným občas i úsměvné. Ale dělá nám to radost, a proto to děláme, proto se tam scházíme.

Mirka Hrstková a Pavel Stejskal

My Pavlovi s Mirkou děkujeme za skvělou reprezentaci a přejeme spoustu dalších úspěchů. Jsme rádi, že Vás máme mezi sebou.

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti