Otevíráme nové prostory Tanečního centra Pardubice!

Jako jeden z největších klubů v České republice (s více než stovkou členů) jsme se už delší dobu potýkali s nedostačujícími prostory. Dva sály na Slovanech s celkovou plochou 174 metrů čtverečných nám začaly být malé, a tak zakladatel klubu Radek Smejkal již v roce 2013 začal s přípravami nového tanečního centra, které mělo vzniknout nedaleko toho dosavadního. Ani po pětiletém snažení však nebylo možné z různých důvodů projekt nového centra zrealizovat. Začalo tedy hledání nových vhodných prostor, které by tanečníkům zlepšily tréninkové možnosti v klubu.

A povedlo se! 8.září tohoto roku proběhlo slavnostní otevření nového sálu v městské části Dukla. „V těchto prostorách bylo ještě v červnu fitko, které se však odstěhovalo jinam. My tak měli dva měsíce na to, udělat z toho taneční sál. Je to splnění mého snu, sice ne toho největšího – mít všechny prostory tanečního centra v jedné budově, ale i tak jsem moc rád, že se nám podařilo sehnat takhle velké prostory, díky kterým to tady budeme moci pořádně rozjet.“ říká zakladatel klubu Radek Smejkal.

200 metrů čtverečných taneční plochy bez přilehlých výklenků se stoly otevírá tanečníkům úplně nové možnosti. „Konečně budeme moct zatančit svoje sestavy, aniž bychom je museli nějak upravovat kvůli nedostatku místa. Dokonce mi ani nevadí, že je tu místo parket tvrzené lino. Aspoň se to neklouže a ještě až se to trochu ošoupe, bude to skvělé.“ nadšeně vysvětluje standarďačka Anička Krátká.

Kromě velkého prostoru přináší otevření nového sálu další výhody. Jednou z nich je neomezená možnost tréninku. V aktuálním rozvrhu nenajdete čas, ve který by se nedalo ani na jednom ze tří sálů tanečního centra volně trénovat. Další inovací jsou sprchy, které prostory na Slovanech dosud postrádají, a oddělené šatny. „Dámské šatny jsou fajn, ale nevadily mi ani ty společné. My jsme v klubu stejně všichni už tak propojení, že to k nám nějak patřilo. Ale na sprchy se těším moc, protože po tréninku jsme vždycky úplně mokrý a to, že až do teď sprchy nebyly, byl velký nedostatek.“ říká členka klubu Maruška Nová.

Díky sehnání nemalých dotací se navíc můžeme pyšnit i novým sportovním vybavením, které tanečníkům pomůže s fyzickou přípravou.

Za CTS Perfect Pardubice přeji, aby nové taneční prostory dobře sloužily a aby se v nich pohybovalo více a více tanečních nadšenců.

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti