Jak jinak dostát svému jménu, než uspořádat Perfe(c)ktní víkend plný tance. Jednalo se opravdu o celé dva dny nadupané nejenom soutěžemi snad pro všechny věkové i výkonnostní kategorie, soutěže ProAm (profesionál a amatér) i TPV (tanec pro všechny), ale uskutečnil se i první ples pod záštitou CTS Perfect.

O perníkovou pantofli

První soutěž, to je velká věc. Jak se vám tančilo?
První soutěž byla pro nás celkem příjemným zážitkem. Atmosféra byla velice dobrá a podpora členů klubu (i z ostatních klubů) tomu dala i přátelský charakter. Díky tomu, že klub organizuje practise, jsme byli na soutěž lépe připraveni, a nebyli až v takovém stresu. Tanec pro nás představuje radost a estetiku a jsem rádi, že jsme měli příležitost naši radost z tancování při soutěži předvést.
Linda Dušková a Alexandre Perrot

Nová třída pro Prokopa a Sáru

Zisk vyšší taneční třídy je vždy velkým úspěchem. Pro tanečníky je ale zároveň velkou výzvou – nový tanec, noví a zkušenější soupeři i větší nároky porotců. Přesně to čekalo i na čerstvé držitele třídy D v latině, kteří v této kategorii soutěžili úplně poprvé a rovnou si vytančili bronzovou medaili.

Jak jste si domácí soutěž s novou třídou užili?
Na soutěži panovala  dobrá přátelská atmosféra, všichni fandili – kamarádi, rodina, celý klub. I když jsme byli z nové třídy ve stresu, tanec jsme si moc užili. Na první soutěž v nové třídě to byl pro nás nečekaný výsledek. Bylo pro nás potěšením se zúčastnit domácí soutěže. Zároveň to pro nás bohužel byla poslední soutěž této sezóny, takže jsme rádi, že jsme ji alespoň dobře zakončili.
Sára Kolínová a Prokop Novák
Prokop Novák a Sára Kolínová
Prokop Novák a Sára Kolínová. Foto: Petra Kašparová.

První taneční ples a návrat na parket manželů Kalinových

Plesem se nesla dobrá nálada a spousta tance

Sobotní večer se pak stal oslavou a příjemně stráveným časem - opět na parketě. Parketem tak pluly páry tanečníků s jejich blízkými, přáteli, známými či sponzory, zkrátka kýmkoliv, kdo si chtěl tento večerní čas užít tancem. Během večera se představil i aktivní člen našeho klubu Ondřej Čáň, který v odpoledních hodinách soutěžil a na večer si připravil barmanskou show. Pro účastníky plesu byla připravena i bohatá tombola. K tanci a poslechu pak hrála kapela Antree.

Pořádání plesu se ujal Matěj Janák, jeden z našich nejlepších tanečníků a trenérů. I přes nějaké ty menší zádrhely můžeme říct, že se ples velice povedl, a my tak Matymu připisujeme i titul velice schopného organizátora takovéto společenské akce a těšíme se další.

Účastnice plesu Jana Hejrová a Monika Čuříková. Foto: Petra Kašparová.

Neděle - opět den plný potlesku a medailí

Jeden protančený den nestačil. Nohy možná některé tanečníky z předešlé noci mohly bolet, ale odhodlání a myšlenky v neděli 23. dubna opět směřovaly k jedinému. Dopadnout co možná nejlépe na dalších soutěžích.

Dopoledne bylo věnováno menším dětem – juniorům, mládeži a nejmenším dětičkám. Tančilo se jak v párech, tak sólo. Vše za velké podpory a potlesku nadšených rodičů a pod dohledem odborné poroty. V pozici porotců se představili i někteří z řad tanečníků CTS Perfect. Například Daniel Zhouf, který si roli porotce vyzkoušel úplně poprvé.

Porotci z klubu CTS Perfect - Zdeněk Zeman, Anna Krátka, Kateřina Jozífová a Daniel Zhouf.
Porotci z klubu CTS Perfect - Zdeněk Zeman, Anna Krátka, Kateřina Jozífová a Daniel Zhouf.
Dane, jak sis užil roli porotce?
Musím říct, že mě překvapilo, že mnohem těžší bylo hodnotit sólo holčičky než taneční páry dětí. Všichni vypadali jako malí profíci, všichni dokonale připraveni, což mi v rozhodování moc nepomohlo. Roli porotce jsem si zkusil poprvé, byl jsem proto trochu ve stresu. Moc tomu nepomohly ani tablety, do kterých se naše hodnocení zapisují. Bál jsem se, abych všechno zapsal správně nebo abych tablet neupustil. Svou první soutěž jsem si jako porotce nadmíru užil, čemuž dopomohlo i to, že se konala v rámci našeho klubu a známé tváře mě uklidňovaly. Těším se na další takto skvěle připravenou soutěž.
Daniel Zhouf

Spojení profesionálů a amatérů

Celý dlouhý taneční víkend pak zakončily soutěže ProAm. Tedy soutěže dam „amatérek“, které trénují a tančí s našimi profesionálními tanečníky. Svou premiéru na tanečním parketě nám popsala i Barbora Damborská, která tančí teprve půl roku, ale už teď nahání svým soupeřkám strach.

Má první zkušenost s taneční soutěží byla naprosto úžasná. Nejvíce se mi na celé soutěži líbilo to, že, ač jsem byla pro mnoho svých kolegů neznámá a úplný začátečník, cítila jsem od všech neuvěřitelnou podporu a pomoc. Bylo to naprosto úžasné a domů jsem se zlatou medailí odjížděla s pocitem, jako bych vyhrála mistroství. Těším se na další soutěž i všechny zážitky, které mi má taneční škola nabízí.
Barbora Damborská
ProAm tanečnice Barbora Damborská s partnerem Martinem Tojnarem. Foto: Petra Kašparová.

Elegance, pohyb, krásné šaty i velké úsměvy. Tak by se dal v pár slovech shrnout dubnový víkend. Všem soutěžícím děkujeme za účast a za krásné výkony. A samozřejmě děkujeme i sponzorům, bez kterých by nebylo možné tolik tanečních akcí zorganizovat.

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti