Taneční soutěž O perníkovou pantofli letos oslavila 55. narozeniny. Organizace této soutěže s úplně nejdelší tradicí v České republice se náš klub ujal v roce 2022. Do té doby soutěž pořádali známí pardubičtí tanečníci - Vlastimil a Ludmila Mičjanovi. Navázat na skvělou pověst této soutěže jsme se tedy letos pokusili již potřetí. A podle ohlasů soutěžících a diváků byl tento pokus opět zdařilý. I prostory kongresového centra Palác Pardubice tomu napomáhají.

Dvoudenní taneční maraton 

Aby se soutěže mohly účastnit opravdu všechny taneční páry napříč věkovými kategoriemi a výkonností, bylo nutné soutěž rozdělit do dvou dnů. Dvoudenní byla sice "perníková pantofle" už loni, letos se ale upustilo od soutěží pro-am (profesionál a amatér) a soutěží TPV (tanec pro všechny) a poskytl se prostor juniorům, mládeži a seniorům. Soutěž pro-am se navíc pod hlavičkou našeho klubu konala již na začátku dubna v KD Hronovická. Během víkendu 27.-28. dubna se na parketu vystřídalo přes 400 soutěžních párů, které bojovaly o co nejlepší umístění v celkem 60 kategoriích. A dařilo se samozřejmě i domácím párům. 18 zlatých, 9 stříbrných a 13 bronzových medailí - takový byl součet drahých kovů vytančených páry CTS Perfect Pardubice. A to nebylo všechno.

Páry CTS Perfect kategorie dospělí D latina na stupních vítězů - zleva: Eliška Dostálová a Ludvík Nykl, Eliška Racková a Jan Koblic, Terezie Koubková a Jakub Pilař. (Foto: Klára Pazourková)

Nové taneční třídy

2. ples CTS Perfect Pardubice

 

Díky druhému ročníku plesu našeho klubu se tančilo opravdu celý víkend. Jakmile v sobotu večer prostory opustily soutěžní páry, začal se parket hemžit všemi, kteří si rádi zpestří volný večer tancem a poslechem dobré hudby. O tu se stejně jako loňský rok postarala kapela Antree. Ovšem i pro soutěžní páry se na parketu našlo místo - například při finálových kolech soutěže tříd B, A, M v latině i standardu. Obě prvenství přitom zůstala v klubu. Standard vyhráli manželé Kalinovi, v latině zvítězili Martin Tojnar a Kateřina Jozífová.

Tato soutěž je pro nás spíše jako vystoupení. Samozřejmě tančíme naplno, ale mnohem více si užíváme tu domácí atmosféru. Podívat se kamkoliv mezi diváky a prakticky všechny znát ze sálu nebo z tanečních kurzů, to je něco skvělého. Pro naši výkonnostní třídu M už v okolí žádné soutěže nejsou, takže aspoň na této pohárové se můžeme ukázat před rodinou a známými, kteří nás jinak nemají možnost vidět.

Kateřina Jozífová
Vyhlášení soutěže B, A, M latina. (Foto: Klára Pazourková)

Až do dvou a ráno znovu...

Taneční ples, jehož součástí byla i tombola a vyhlášení nejlepších nesoutěžních tanečníků, končil až ve dvě hodiny ráno. V neděli ale samozřejmě muselo být vše opět připravené na soutěže pod Českým svazem tanečního sportu. Náročný víkend to tedy nebyl jen pro soutěžící, ale také pro pořadatele, v jejichž čele stál Matěj Janák. 

Samotná soutěž je, co se organizace týče, už jen takový vrchol ledovce. Přípravy začínají mnohem dřív - rezervace prostor, oslovování sponzorů, porotců, kapely,... Asi nejtěžší je ale tvorba harmonogramu. Vzhledem k večernímu plesu si nemůžeme dovolit žádné zpoždění. Zároveň jsem nechtěl, aby páry měly mezi svými kategoriemi velké rozestupy. Zpoždění a celodenní čekání mi na soutěžích vždycky hrozně vadilo. Proto pro mne dodržení harmonogramu bylo prioritou. Pro větší přehlednost jsme navíc využili projekci rozlosování skupin na velkých obrazovkách, jak to bývá na mezinárodních soutěžích. Oproti nim se ale na naší soutěži snažíme udržet přátelskou až domácí atmosféru, která je poznat už u vstupu, kde pravidelně tráví soutěžní víkend jedna z našich pro-am tanečnic - Petra Kašparová. Nejen díky profi fotografům z Tanečního světa, ale i díky ní mají soutěžní páry spoustu pěkných fotografií už ze zákulisí. Celková organizace je tedy náročná, ale ohlasy jsou pozitivní a páry se k nám vrací. I proto během roku pořádáme soutěží hned několik.

Matěj Janák

Děkujeme soutěžícím, divákům a také všem, kteří při organizaci tak velké taneční akce přiložili ruku k dílu. Těšíme se na shledání na dalším ročníku soutěže O perníkovou pantofli a také na již 3. tanečním plese CTS Perfect Pardubice.

Manželé Minksovi - přes den soutěžící, večer hosté našeho plesu. (Foto: Petra Kašparová)
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti