Až do letošního října byli našimi jedinými aktivními tanečníky třídy M v latinskoamerických tancích Martin Tojnar a Kateřina Jozífová. Nyní jim však přibyli noví parťáci, Dan Zhouf a Anna Váňová, kteří do CTS Perfect přestoupili z hradeckého Bonstepu. 

Anička a Dan na MČR v latině 2021
  • Jste držiteli taneční třídy M v latině a semifinalisty tanečních lig. Kdy jste vlastně začali tančit a jak dlouho tančíte spolu?

Já začal tančit docela pozdě - až po tanečních na střední škole. Anička tancuje odmala, začínala hlavně ve formacích, ve kterých získala několik titulů mistrů ČR. Dařilo se jí ale i ve scénickém tanci a v sólo latině. Spolu tančíme tři roky. Po půlročním partnerství jsme si ze soutěže v Hlinsku odvezli mezinárodní třídu a nyní se zúčastňujeme lig i mezinárodních soutěží. Vděčíme za to ale hlavně našim trenérům - v Hradci nás vedli Michal Němeček, Markéta Dostálová a Honza Dvořáček. Na soustředění a lekce jsme pak jezdili za Jaroslavem Kučerou.

  • Proč jste se rozhodli přestoupit z tanečního klubu Bonstep?

Chtěli jsme udělat změnu a opustit zajetý stereotyp. Chtěli jsme, aby se naše tancování zaměřovalo víc na nás dva a naše společné zlepšování. A oba dva cítíme, že v CTS Perfect budeme mít lepší tréninkové možnosti. Stále ale v Hradci působíme jako lektoři.

 

  • Dane, ty už jsi ale v CTS kdysi tančil, že...?

Ano, ale už to jsou tři roky zpátky. Měl jsem taneční partnerku na latinu z CTS, takže jsem hostoval. Často jsme taky trénovali na sále na Slovanech, díky tomu to už tady trochu více znám. Dokonce byl v té době jeden z mých trenérů i Martin Tojnar. 

  • O latině už všechno víme, ale co standard? Nechystáte se to roztančit i v rámu?

No, na standard se zatím nechystáme. Já mám sice vytančenou třídu B a Dan třídu C, ale standard jsme spolu nikdy netančili a ani to teda nemáme v plánu. Chceme se hlavně co nejvíce zlepšovat v latině.

  • Jak se vám zatím líbí v našem klubu?

Ještě se pořád trochu rozkoukáváme, ale pocity jsou více než dobré. Věděli jsme, do čeho jdeme - s řadou tanečníků se známe ze soutěží a soustředění. Obecně jsme moc rádi, že nás klubáci mile přijali mezi sebe, a těšíme se na naši novou společnou cestu.

Dan a Anička na soutěži v Praze

I my jsme moc rádi, že se Anička s Danem přidali mezi nás a že jakožto hradečáci budou nyní reprezentovat CTS Perfect Pardubice. Oficiálně se budou moct mezi nás začlenit již 17. listopadu, kdy na MČR družstev posílí náš A tým.  Těšíme se na spoustu společných tanečních zážitků!

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti