Nepřestáváme na sobě pracovat!

Je to již více než měsíc, co naše taneční škola zeje prázdnotou. O každodenní dřině na parketu a víkendových soutěžích si ještě chvíli musíme nechat zdát. Odpočinout si na chvíli od stereotypu není na škodu. Nic se ale nesmí přehánět. Proto se na sobě naši tanečníci, podobně jako ostatní sportovci, snaží co nejvíce pracovat.

Latináři však mají v domácím tréninku trochu výhodu. Přeci jen basic latiny je méně prostorově náročný než ten standarďácký. Kromě áčkařky Anety Nezvedové nebo déčkaře Martina Vojtíška se tak do základů latiny pustil i náš hlavní standarďák Matěj Janák. Vyhlášení nouzového stavu v kombinaci s malým bytem tedy očividně nemusí být jen na škodu.

Většina z nás ale taneční pauzu pojala spíše jako fyzickou přípravu. Například „korba klubu“ Filip Dohnal. „Než si šlapat základní kroky někde na chodbě nebo v obýváku, rozhodl jsem se raději věnovat jiným sportům. Každý den posiluji, někdy dokonce i dvakrát denně, buď v mojí maličký posilovně nebo na zahradě, kde se protahuji a zkouším různé cviky, které jsem chtěl vždycky zvládnout, ale nebyl na ně čas.“

Dát si pořádně do těla ale mohou i tanečníci, kteří domácí posilovnu nemají. Na holičkách je totiž nenechala externí trenérka standardu Andrejka Třeštíková. Několikrát týdně předcvičuje kruhové tréninky prostřednictví živého vysílání. Tímto způsobem s Andrejkou na dálku cvičí například stadarďačka Anička Krátká. „Většinou je to trénink o třech kolech zakončený strečinkem. Posiluje se skoro všechno – břicho, ruce, nohy, záda, posledně jsme trénovali i taneční věci jako vytažení, zpracování váhy nebo zdvihy. Po skončení posilování jsem vždycky úplně KO, ale o to lepší pocit pak ze sebe mám.“

O co méně je možností k pohybu, o to více je času pro taneční teorii. Mnoho „perfecťáků“ odkoukává techniku z tanečních videí nebo sledují zdarma dostupné taneční přednášky a semináře. Druhý externí trenér standardu Martin Houška se také pravidelně prostřednictvím Facebooku dělí o poznámky z taneční teorie.

To ale není vše. Díky uznávanému brněnskému porotci a trenérovi Janu Tománkovi mají všichni taneční příznivci příležitost dozvědět se něco víc o osobnostech českého tanečního sportu. Klubáky zaujal hned jeho první středeční Instagramový rozhovor, ve kterém byl vyzpovídán pan Jaroslav Kučera, náš externí trenér a nejlepší český trenér latiny vůbec.

Nezbývá tedy nic jiného, než se ve všem snažit najít to pozitivní. Během vynucené pauzy si každý z nás uvědomí, jaké věci jsou pro něj v životě důležité a jestli tanec patří mezi ně.

Těším se na brzké shledání v klubu. Parket je potřeba co nejdříve oprášit...

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti