Po více než roce a půl jsme se konečně dočkali i Mistrovství české republiky ve standardních tancích. Nominovat se mohlo až 96 tanečních párů, bez většího ohledu na pořadí v ranklistu Českého svazu tanečního sportu. I díky tomu se letošního MČR účastnily i taneční páry, které by na řádnou nominaci za normálních podmínek ještě výkonnostně nedosáhly. Z našeho klubu vyrazilo do boje o co nejlepší umístění hned pět tanečních párů, z toho čtyři z hlavní (dospělé) kategorie a jeden z kategorie Junior 2.

Jitka Jelínková a Jindřich Doležal, Klára Janáková a Filip Zlatník, Rozálie Polášková a Martin Vojtíšek, Anna Krátká a Matěj Janák (odprava)

Těmi nejmladšími byli Matyáš Novák a Lucie Kaletová, kteří na MČR soutěžili již v roce 2019. Letos to navíc bylo jejich poslední mistrovství v kategorii Junior 2. I proto byli z konečného děleného 29. místa trochu zklamaní. Ale věříme, že si na příštím mistrovství, byť již v těžší konkurenci mládežníků, spraví chuť.

Naopak našimi nejstaršími a nejzkušenějšími reprezentanty byli Matěj Janák a Anna Krátká. Ti se pečlivě připravovali pod vedením trenérů Martina Houšky a Andrey Třeštikové. Protože navíc věděli, že nebudou nasazení do druhého kola, zaměřili se hlavně na fyzickou přípravu. Podobně jako Matyáš s Luckou ale s umístěním spokojeni nebyli.

Chtěli jsme být pod 20. místo, aby výsledek konečně začínal jedničkou. Nakonec jsme ale skončili na děleném 20. místě. Na druhou stranu se nám ale tančilo vážně moc dobře, atmosféra v Lucerně byla jako vždy skvělá a celkově bych řekla, že jsme podali jeden z našich nejlepších výkonů vůbec.

Matěj Janák a Anna Krátká

Zbylí tři reprezentanti CTS Perfect Pardubice - Filip Zlatník a Klára Janáková, Jindřich Doležal a Jitka Jelínková, Martin Vojtíšek a Rozálie Polášková - se na MČR ve standardních tancích představili úplně poprvé. Nervozita tak mohla být trochu patrnější než na běžných soutěžích.

Nejvíc nervózní jsem byl večer před mistrákem. Hlavně jsem pětkrát kontroloval, jestli mám sbalené všechno, co potřebuji. Druhý den na soutěži už to bylo mnohem lepší. Snažil jsem si hlavně užít tu příležitost tančit s tolika skvělými páry na jednom parketu.
Jindra Doležal

Podle konečných výsledků se z našich nováčků soutěž nejlépe povedla páru ve složení Filip Zlatník a Klára Janáková, kteří skončili na děleném 48. místě. Na děleném 54. místě skončil Martin Vojtíšek s Rozálií Poláškovou a hned za nimi na děleném 56. místě Jindřich Doležal s Jitkou Jelínkovou

Všem tanečním párům, bez ohledu na jejich konečné umístění, děkujeme za skvělou reprezentaci.