Mistrovství České republiky v latinskoamerických tancích se letos netradičně uskutečnilo až na konci září. Původní únorový termín byl přesunut kvůli protipandemickým opatřením, a taneční páry tak měly alespoň více času na přípravu (i když výrazně zkomplikovanou).

Letošní ostravské mistrovství se od těch ostatních lišilo i počtem soutěžících. Kvalifikovat se mohlo až 96 tanečních párů tříd B, A a M, v podstatě bez většího ohledu na pořadí v žebříčku Českého svazu tanečního sportu. I díky tomu nás v hlavní kategorii reprezentovaly hned tři taneční páry.

Z nich si v konkurenci 73 párů zajistil nejlepší výsledek Martin Tojnar a Kateřina Jozífová, kteří byli zároveň jedním z 24 párů nasazených až do druhého kola. Přestože obhájili loňské čtvrtfinále, s konečným 24. místem spokojeni nebyli.
tojny-kata_1
Jsme rádi, že jsme obhájili 24, ale doufali jsme v lepší umístění. Obecně se nám na mistrovstvích nedaří, i když s tanečním výkonem jsme byli celkem spokojeni. Máme před sebou ještě spoustu práce. 
Martin a Káťa

držitelé třídy M

Taneční páry reprezentující CTS Perfect na MČR v latinsko-amerických tancích 2021
Premiérovou účast na MČR za sebou mají zbylé dva taneční páry ve složení Adam Havlíček, Tereza Ryšavá a Zdeněk Zeman, Štěpánka Chvasteková. Adam s Terkou dokázali postoupit do druhého kola a nakonec obsadili 42. místo. Nechali tak za sebou i některé páry s vyšší taneční třídou M.
hava-terka
Na mistrovství jsme se do téhle chvíle byli jen dívat a obdivovat českou taneční špičku. Letos jsme se s těmi nejlepšími mohli dokonce potkat na tanečním parketu a porovnat síly. Trochu na nás dolehla nervozita, ale i tak jsme si naši první účast užili. Z výsledku jsme mile překvapení a doufáme, že ho budeme rok co rok zlepšovat.
Adam a Terka

držitelé třídy A

Štěpánka se Zdendou bohužel do druhého kola nepostoupili. I tak ale dokázali porazit dostatek tanečních párů a ze svého mistrovského debutu si nakonec odvezli 57. místo.
Pomalu ale jistě se blíží datum 23. října a s ním spojené MČR v tancích standardních, kde také máme svá želízka v ohni. Držíme palce!
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti