Matěj Janák a Anička Krátká ukořistili své první ligové finále

Po Mistrovství České republiky ve standardu a v latině následovala několikatýdenní soutěžní pauza. První českou soutěží byla až liga v Nových Hradech, na kterou se nakonec jako jediní z našeho klubu vydali standarďáci Anička Krátká a Maty Janák.

Dlouhá cesta do jižních Čech se jim vyplatila. Poprvé ve své kariéře se na ligové soutěži protančili až do finále, kde nakonec obsadili krásné páté místo. „S finále jsme příliš nepočítali, protože konkurence byla dost silná, ale chtěli jsme se mu co nejvíce přiblížit. A i když se postupně některé kvalitní páry odhlásily, neměli jsme ještě vyhráno.“ vysvětluje Anička Krátká.

Pro Aničku s Matym bylo nejdůležitější semifinálové kolo, do kterého, jak říkají, dali vše. A povedlo se. Na finále už nastupovali s naprostou pohodou. „Chtěli jsme ukázat, co v nás je a hlavně si to užít. Finále probíhalo v rámci galavečera a sál byl plný nadšených diváků. Jejich podpora nás nabíjela energií, takže pět tanců po sobě jsme zvládli bez problému. Jsme vlastně moc rádi, že jsme naše první finále ukořistili zrovna tam. Na divácích bylo vidět, že je tanec skutečně baví, a my tak měli pro koho tančit.“ říká za celý pár Anička.

Ve finálovém hodnocení se jim od porotců dostalo dokonce i pár trojek, což je pro Aničku s Matym velká motivace. Za celý klub jim tedy přeji, aby na dalších soutěžích nižších známek jen a jen přibývalo.

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti