Martin Tojnar a Kateřina Jozífová se protančili do finále mezinárodní soutěže.

Taneční pár Martin Tojnar a Kateřina Jozífová si zatančili finále mezinárodní soutěže v Trenčíně. Z celkového počtu 27 tanečních párů nakonec obsadili pěkné 5.místo.

Na soutěž však rozhodně nejeli s vidinou takového výsledku. Jak sami říkají, průběh prvních kol se nevyvíjel zrovna ideálně. „Já mám s prvními koly obecně problém. Než si zvyknu na parket, vybudím svoje tělo k nějaké větší aktivitě a uvědomím si, že už tančím, trvá mi to docela dlouho.” vysvětluje Káťa. „Mně navíc bylo špatně od žaludku, takže můj pocit z prvního a druhého kola byl takový, že se nedostaneme ani do semka.” říká Martin.

Ale povedlo se. Nejen, že se dostali do semifinále, ale jako jediný český pár naprosto jasně postoupili i do finále. „Po semifinálovém jivu jsme spokojeně slezli z parketu, začali se zouvat a chystat se k odjezdu. Najednou se ale u nás objevil jeden z organizátorů, aby nám řekl, že na nás vyšla jako sólo tanec samba. Nemohl jsem tomu uvěřit, ale byl jsem strašně šťasnej.” říká Martin.

Oba se ale shodují na tom, že i přes velkou radost z postupu do finále měli trochu zvláštní pocit z toho, že náhle zůstali v soutěži jediným českým párem. „Porazit páry, se kterými jsme jasně počítali před nás, bylo hezké, ale zároveň jsem se kvůli tomu necítila úplně dobře. Nevěděli jsme, v čem jsme ten den byli lepší. Od některých párů jsem najednou cítila i trochu záště vůči nám. I proto jsem ve finále chtěla ukázat to nejlepší, aby si nikdo nemohl říct, že jsme tam neprávem.” popisuje Káťa.

Po úspěchu v Trenčíně rozhodně neplánují usnout na vavřínech. Únor a s ním spojené mistrovství republiky se totiž pomalu ale jistě blíží a Martin s Káťou by se letos konečně chtěli dostat do 2.kola. ,,Teď máme takový hezký pocit, že se nám naše tréninky začínají výsledkově trochu vracet, takže dál budeme makat a jezdit na soutěže. Na mistrovství sice máme jasný cíl, kam bychom se chtěli dostat, ale nechceme se na to raději moc upínat.” vysvětluje Martin.

Martinovi s Káťou přejeme hodně dalších úspěchů.

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti