Našimi reprezentanty na MČR kategorie Senioři byli kromě Pavla s Mirkou také Lukáš a Alžběta Kubištovi. Jak jste se mohli dozvědět již v předešlých článcích, manželé Kubištovi jsou opravdovými tanečními srdcaři, kteří i se třemi malými dětmi dokáží pravidelně trénovat a zúčastňovat se soutěží v naší zemi i v zahraničí. Na letošním MČR v deseti tancích kategorie Senior 1, které se konalo 8. října, obsadili krásné 5. místo. Dobrá taneční forma se tedy výsledkově ukázala i na MČR v obou disciplínách zvlášť. Ve standardních tancích kategorie Senior 1 skončili na děleném 10. místě, v latině ve stejné kategorii pak čistě na 10. příčce. 

  • Loňské MČR ve vaší kategorii bylo nakonec zrušeno kvůli pandemii. Připravovali jste se tedy nějak speciálně na to letošní?

Naše mistrovská soutěž byla zrušena hned 2x. Proto jsme z psychologických důvodů to letošní mistrovství ani nebrali jako vrchol sezóny a nijak speciálně jsme se na něj nepřipravovali. Brali jsme ho jako další z řady soutěží, které nás čekají.

  • Stanovili jste si před mistrovstvím nějaké cíle? A podařilo se vám je splnit?

Před mistrovství jsme se doma tak různě střídali v nemocech, takže jsme se nestihli úplně dobře fyzicky připravit. Ke konci tanců v semifinále už jsme vždycky cítili únavu, což se pak projevilo i na hodnocení. Nicméně náš cíl dostat se do semifinále v latině i ve standardu jsme splnili, takže s výsledkem jsme spokojení.

Manželé Kubištovi a jejich tři synové na MČR v Ústí nad Labem
Manželé Kubištovi a jejich tři synové na MČR v Ústí nad Labem
  • Jak byste ohodnotili celkovou atmosféru seniorského mistrovství, které se koná odděleně od ostatních kategorií? Není to škoda?

Na menší počet diváků jsme ze seniorských soutěží zvyklí. Naštěstí my senioři si fandíme navzájem a podporujeme se, což je na tom skvělé. Kromě toho jsme na nedělní latinu měli své vlastní fanoušky - naše tři syny. Velmi nás také potěšila podpora našich trenérů přímo na místě. Andrejka Třeštiková nás rovnala do postavení, na semifinále nás poslala nahnědit, cenné rady nám během soutěže dával i Matěj Janák a také Filip Karásek.

  • Jak to na soutěži s dětmi zvládáte?

V sobotu nám s dětmi pomohla babička, takže na soutěži byly jen v neděli. Ale zvládáme to více než dobře. Tím, že jsou tři, dokáží se o sebe postarat samy. Navíc jsme s sebou měli hračky i kočárek. I když někdy je to trochu náročnější. Nicméně jsme rádi, že zvládáme tanec i děti najednou. Spousta párů má jen jedno z toho - buď mají děti a netancují, nebo tancují, ale nemají děti. A to by nebylo to pravé.

  • Co vás v nejbližší době čeká?

Hned další víkend jsme vyrazili na mezinárodní soutěž do Drážďan a na postupové soutěže do Prahy, takže stále pokračujeme v soutěžním modu. No a kromě toho nás také čeká úplně první taneční soutěž našeho nejstaršího syna Kubíka. Na to se moc těšíme.

Manželům Kubištovým přejeme spoustu dalších úspěchů, ať už tanečních nebo rodičovských, a děkujeme za skvělou reprezentaci našeho klubu.

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti