Manželé Tomáš a Simona Kalinovi se k soutěžnímu tančení vrátili po dlouhých devatenácti letech (viz článek). Od loňského comebacku na taneční parket sbírají jedno skvělé umístění za druhým. A mezi nimi nyní nově září také 10. místo z mistrovství Evropy v deseti tancích seniorů 1, které se konalo v polovině dubna v Berlíně. V rámci rozcvičky na nedělní ME se v pátek a sobotu zúčastnili také mezinárodních soutěží ve standardu a v latině. Jejich 7. místo ze standardu a 14. místo z latiny byly tak předzvěstí dobrých výsledků i na nedělním mistrovství.

Česká reprezentace na ME. Simona a Tomáš Kalinovi uprostřed.

Kombinace deseti tanců je určitě náročná - absolvujete více kol, v pauzách se převlékáte, ani mentální přepínání mezi latinou a standardem není jednoduché. Jak tedy vypadaly vaše přípravy na ME v této disciplíně? 

Desítka je těžká, ale krásná. Těžká na přípravu a fyzičku, krásná v tom, že silnější disciplínou lze kompenzovat nedostatky v té slabší. My jsme vždycky dělali standard i latinu, protože někdy máme období, kdy nám z jednoho hrabe a druhým se bavíme. O soutěži jsme věděli od začátku roku. Naše příprava měla vrcholit velikonočním soustředěním a taneční ligou v Plzni, ale zdravotní potíže nám plány překazily. Naštěstí jsme měli i tak natrénováno, většinou trávíme na parketě minimálně 12 hodin týdně.
Tomáš a Simona

Jaká výsledková očekávání jste měli? A jak jste si užili reprezentaci České republiky?

Moc jsme si přáli postoupit do semifinále, které nám na mistrovství světa v deseti tancích uteklo. Z 10. místa máme velikou radost, i když malinko zamrzelo, že 8. a 9. místo bylo nadosah. Celkově jsme ale byli z Berlínského tanečního festivalu nadšení. Krásná hala, prostorné šatny se sprchami, perfektní organizace, to vše nás uchvátilo. Ceremoniál jsme si moc užili. Nastoupit pod státní vlajkou byl vždycky náš sen, který si nyní plníme. Škoda, že si do hlediště nenašlo cestu více lidí. Také nám udělalo radost, že jsme měli přímo na místě podporu v Martinu Tojnarovi a Kátě Jozífové, s jejichž soutěží se naše mistrovství prolínalo. Podporu na dálku jsme ale cítili i od ostatních z Perfectu. Jsme jeden tým a každý úspěch je úspěchem nás všech.
Tomáš a Simona

Mistrovstvím Evropy to pro vás určitě nekončí. Co plánujete dál? Jaké soutěže vás čekají, jaké máte cíle a na čem ještě chcete zapracovat?

Přes léto se zúčastníme velkých WDSF soutěží – Vídeň, Wuppertal, Stuttgart. Na podzim bude mistrovství světa ve standardních tancích a mistrovství světa v deseti tancích a zkusíme ještě MS v latině. Naším cílem je dostat se do semifinále i tam. K tomu ale určitě potřebujeme na latině máknout. Stále se nám moc nedaří přerazit latinské pohybové návyky z období před devatenácti lety.

Tomáš a Simona
Tomášovi a Simoně děkujeme za skvělou reprezentaci České republiky a samozřejmě také za reprezentaci klubu CTS Perfect Pardubice. Těšíme se na další společné úspěchy.
Latinská část
Standardní část
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti