O mistrovství latiny, standardu, deseti tanců, formací nebo družstev už jste na našich stránkách měli možnost číst. Letos se k nim ale úplně poprvé přidalo i MČR v sólo tanci. Svou šanci získat mistrovský titul tedy dostaly i tanečnice bez partnera. Bylo ale potřeba zavedení nového systému výkonnostních kategorií a rozřazení tanečnic. Na historicky první mistrovství České republiky sólo se ve standardu i v latině nominovala i třináctiletá tanečnice z našeho klubu – Zuzana Zelinková. A zvláště ve standardu si vedla opravdu skvěle, když dokázala vybojovat finálové umístění.

Kdy ses dozvěděla o možnosti jet na MČR? A jak ses připravovala?

Že pojedu na MČR jsem se dozvěděla asi 3 měsíce před soutěží. Většinu přípravy jsem věnovala latině, protože v ní mám podle mne větší mezery a obecně je v sólo kategoriích větší konkurence v latině. Přípravu mi trochu zkomplikovala nemoc a jarní prázdniny, ale poslední dva týdny před MČR jsem do toho dala opravdu všechno. Zúčastnit MČR se vlastně mohly všechny od třídy Bronze (pozn. třídy vzestupně: Novic, Bronze, Silver, Gold). Já mám třídu Silver. Do druhého kola bylo nasazených 12 nejlepších - podle třídy a bodů z předchozích soutěži. V latině mi nasazení nevyšlo o pár bodů, ale ve standardu jsem nasazená byla, dokonce jako první.

 

Zuzana Zelinková (vpravo) při slavnostním vyhlášení.

A na závěr se vrátíme úplně na začátek. Proč vlastně tančíš sólo? Partnera jsi nesehnala nebo ti to takto vyhovuje?

Partnera jsem chvilku měla, ale zjistila jsem, že mi týmové sporty tolik nesedí. Ráda mám všechno pod kontrolou sama a řídím si vše, jak to vyhovuje mně. Můžu se mnohem víc soustředit sama na sebe a nemusím dávat pozor na partnera, abych ho třeba omylem při tanci nepraštila. Na druhou stranu ale, když toho partnera nemám, musím se víc dívat kolem sebe a dávat pozor na ostatní. Tanci v páru se ale do budoucna nebráním. Jen bych se ještě chtěla vytančit sama.

Jak ses k tanci dostala?

Tančím od 4 let, moc se mi líbila televizní show StarDance a chtěla jsem umět taky tak tančit. Standard tančím teprve zhruba 3 roky. Latinu tančím od začátku. Moje mamka tančí Lady dance a pro-am. A občas se mě chodí zeptat, co má jak tančit. Jednou jsem i na škole v přírodě učila spolužáky chachu, to byla sranda. I ve škole obecně se snažím tanec zapojovat - nedávno jsem měla o tanci prezentaci na angličtinu. Tanec mě prostě baví hrozně moc.

A nechtěla bys tedy do budoucna pracovat jako trenérka?

Určitě ano. Strašně mě baví pracovat s malými dětmi. Je to kolikrát strašná sranda. Znám to, protože mám malého bratránka a sestřenku. Takže už vím, že je nejlepší se s nimi domluvit a nekřičet na ně třeba, to nikdy nepomáhá.
 

Zuzce moc děkujeme za skvělou reprezentaci klubu CTS Perfect Pardubice a přejeme jí spoustu dalších úspěchů! Ať už v sólo tanci nebo v páru...

Latinskoamerické tance.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti