Novými držiteli mezinárodní třídy v latině se stali Filip Dohnal a Zuzana Chalupská! Z Liberce si z jako jejich poslední postupové soutěže přivezli stříbro, a stali se tak naším třetím aktivním tanečním párem třídy M v latinskoamerických tancích. Jaká byla jejich cesta do nejvyšší třídy? A co plánují dál...?

  • Jak dlouho už spolu tančíte?
Tančíme spolu asi dva a půl roku, ale kvůli koroně je toho protančeného času zhruba o rok míň. Začala jsem tancovat s Filipem, když už on áčka měl, já za svou juniorskou kariéru skončila ve třídě B.
  • Jak se vám tančila poslední soutěž ve třídě A?
Byl to celkem stres, Filipovi nebylo nejlíp, zároveň tam byla ta vidina nové třídy. Chtěli jsme to hrozně moc doklepnout, na posledních dvou soutěžích jsme byli na bedně. Ale neměli jsme nic jisté, kategorie A je, co se týče výsledků, dost nevyzpytatelná. 
Zuzka a Filip na poslední postupové soutěži
  • Když jste začínali tančit, pomysleli jste vůbec na to, že byste někdy mohli mít mezinárodní třídu?
Už od začátku svojí taneční kariéry mám dva cíle - první byl dobře tančit, a druhý udělat emka. Myslel jsem, že zákonitě musí přijít nejdřív to první a pak až to druhé. Teď už si to nemyslím... Mezinárodní třída byla vždycky mým hlavním cílem, co se výsledků týče. V hlavě jsem to tak měl vždy nastavené a věděl jsem, že když vytrvám, nakonec se to podaří.
  • A co teď? začnete hned soutěžit na ligách nebo chystáte nějaké větší přípravy a změny?

Teď si od latiny trošku odpočineme a budeme se pro změnu více věnovat standardu. Po koroně jsme ho totiž trochu zanedbávali. Jinak ale v latině budeme samozřejmě pokračovat a jezdit na ligy, ale do konce roku jich není mnoho.

  • Nechystáte se zaměřit na deset tanců?

Na desítku se určitě chystáme. Shodli jsme se na tom, že nijak super neexcelujeme ani ve stt ani v latině, zároveň ale ani jedno není úplně zlé, takže kombinace obou disciplín by pro nás mohla být ideální. Navíc mezinárodní třídu v latině i ve standardu u nás v klubu zatím nikdo neměl a více méně se každý soustředí jen na jednu disciplínu. Mít v obojím M a účastnit se mistrovství ČR v deseti tancích je proto pro nás teď další největší motivací. Ale bude to chtít pořádnou fyzickou přípravu.

Filipovi se Zuzkou přejeme spousty dalších tanečních úspěchů i v konkurenci těch nejlepších. I další taneční páry našeho klubu však mají slušně nakročeno. Co nejdříve se tedy těšíme na další držitele mezinárodní třídy.

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti