Na konci února se v pražské Lucerně konalo Mistrovství České republiky ve standardních tancích. Naše standardní výprava byla přitom úplně poprvé početnější než výprava latinářů, které se věnoval předchozí článek. Není přitom tak dávno, co byl náš klub považován více za latinářský. Jak ale ukázala letošní mistrovství, síly jsou vyrovnány. Naše klubové barvy v konkurenci nejlepších párů v republice tentokrát reprezentovaly 4 taneční páry - tři v hlavní kategorii a jeden v kategorii Junior 1.

Nejlepší CTS výsledek

Nejlepší výsledek v konkurenci 60 nominovaných párů si jako nasazení odvezli Matěj Janák a Anna Krátká. Ti si oproti loňsku opět o pár míst polepšili a usadili se na pěkné 18. příčce.

Osmnácté místo není špatné. Loni bychom s takovým výsledkem byli spokojeni víc. Pravidelně se umisťujeme ve čtvrtfinále, letos to bylo naše 8. mistrovství a měli jsme trošku vyšší cíle. S výkonem ve čtvrtfinále jsme ale byli spokojení.
Matěj Janák
Matěj Janák a Anna Krátká, foto: Martina Deylová
Jindřich Doležal a Jitka Jelínková, foto: Martina Deylová

A co další 2 dospělé páry?

S Matym a Aničkou soutěžili v hlavní kategorii ještě Jindřich Doležal s Jitkou Jelínkovou a Martin Tojnar s Emmou Nezvedovou. Přestože ani jeden z párů bohužel nepostoupil do druhého kola, byla to pro ně další velká zkušenost. Obzvláště pro Martina s Emmičkou, pro které to byla jejich teprve druhá společná soutěž. O tom, že se na MČR kvalifikovali, se přitom dozvěděli na poslední chvíli.

Pro mne byla tato soutěž obecně docela stres. To, že jsme se nakonec nominovali, jsme se dozvěděli v den soutěže kolem 11. hodiny dopoledne, takže na nějaké velké přípravy nebyl čas. Tojny byl asi jediný tanečník, který nebyl hladce oholený, já si zase nebyla úplně jistá v sestavách, ale zvládli jsme to. Jsem moc ráda, že jsme na mistrovství jeli. Lucerna je krásná.
Emma Nezvedová
Martin Tojnar a Emma Nezvedová, foto: Jan Šindler

CTS Perfect mělo zastoupení i v juniorské kategorii

Posledními reprezentanty, přestože tančili již dopoledne, byl juniorský pár ve složení Jakub Kalina a Beáta Mocková. Ti si týden před mistrovstvím vytančili novou výkonnostní třídu C. Kromě toho, že se titulární soutěže účastnili úplně poprvé, se také museli popasovat s novým tancem slowfox, který již je pro třídu C povinný. Právě slowfox byl ale jejich nejlépe hodnoceným tancem a i díky tomu na své mistrovské premiéře obsadili hezké 19. místo

Jakub Kalina a Beáta Mocková

Fandilo přes dvacet Perfecťáků

K nejlepším výkonům tanečním párům CTS Perfect Pardubice pomáhal, jak je v našem klubu dobrým zvykem, i početný fanklub. Přes dvacet pardubických tanečníků poctivě fandilo a aby nebyli jen slyšet, připravili si i mávátka s fotkami našeho nejlepšího standardního páru

Tančilo se mi skvěle především díky fanouškům. Z klubu se přijeli podívat jak taneční kolegové, tak naši svěřenci z dospělé kategorie, juniorů, seniorů i z Pro-Am.
Matěj Janák

Děkujeme nejpočetnější a zároveň nejúspěšnější taneční výpravě celého Pardubického kraje za skvělou reprezentaci a těšíme se na další taneční akce pod barvami CTS Perfect Pardubice. První z nich v letošním roce bude soutěž O perníkovou pantofli 22. dubna, na které Vás všechny, ať už jako soutěžící nebo diváky, rádi uvidíme.

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti