Únor a březen se nesly ve znamení mistrovství České republiky ve všech třech tanečních disciplínách. Poprvé jsme měli své zástupce i na MČR v deseti tancích v hlavní kategorii. Začneme ale popořadě. Prvním mistrovstvím mělo být tento rok to latinské, ale kvůli vrcholící pandemii musel být původní termín odložen. Jako první se pod barvami klubu CTS Perfect tedy představili standarťáci.

2 páry z CTS na MČR ve standardních tancích 2022

Naši nejúspěšnější reprezentanti ve standardu, Matěj Janák a Anna Krátká, obhájili čtvrtfinále z minulých let. Výrazněji zlepšit své umístění se jim však nakonec nepodařilo - obsadili podobně jako minulý rok 20. místo. „Chtěli jsme víc, ale obhajoba čtvrtfinále je taky super. Poprvé jsme jeli na MČR jako nasazený pár do druhého kola a i to nám dodávalo potřebný klid.“ říká Maty s Aničkou. Kromě nich reprezentovali náš klub také Jindřich Doležal a Jitka Jelínková, kterým se v nabité konkurenci podařilo obsadit 42. místo.

Oba páry CTS Perfect s trenérkou Andreou Třeštikovou v Otrokovicích
Martin Tojnar a Kateřina Jozífová na MČR v Lucerně

4 Perfectní páry na MČR v latinskoamerických tancích 2022

Na mistrovství v latině reprezentovaly náš klub hned čtyři taneční páry. Jen jedno místo v prezenční listině přitom stačilo k tomu, aby se nominoval i pátý taneční pár ve složení Adam Havlíček a Emma Nezvedová. Nejlepší umístění si vytančili Martin Tojnar a Kateřina Jozífová, kteří se opět jako nasazený pár konečně přiblížili vysněnému semifinále a skončili na dělené 16. pozici. Tím si oproti podzimnímu mistrovství polepšili hned o 8 míst. Daniel Zhouf a Anna Váňová tančili pod barvami CTS Perfect na mistrovství úplně poprvé. Poprvé se také probojovali do první třicítky a obsadili 29. místo. Do druhého kola postoupili i Filip Dohnal a Zuzana Chalupská (34.-35.místo). Jen kousek od postupu do druhého kola pak skončil taneční pár ve složení Zdeněk Zeman a Štěpánka Chvasteková (48. místo).

I na MČR v deseti tancích jsme měli 2 páry

Posledním, ale ne méně důležitým, bylo mistrovství kombinující oba dva předešlé taneční styly. V disciplíně deseti tanců nás reprezentovali Filip Dohnal se Zuzanou Chalupskou a Jindřich Doležal s Jitkou Jelínkovou. Ani jednomu z párů se v této těžké disciplíně bohužel nepodařilo postoupit z prvního kola. Berou to ale hlavně jako cennou zkušenost do dalších let.

Filip Dohnal a Zuzana Chalupská na MČR v 10T ve Zlíně

Filipa jsme trochu vyzpovídali. Jaké měl pocity z MČR v deseti tancích?

Dost párů srovnatelných s námi se odhlásilo, takže postup byl o to těžší. Do dalšího kola jsme ale nepostoupili hlavně kvůli špatnému hodnocení za STT. Pro úspěch na takové soutěži je nutné mít obě disciplíny na dobré úrovni a o našem standardu to zatím úplně říct nejde. Ve slowfoxu jsem navíc spadl na záda, ale naštěstí jsem prý padal tak pomalu, že se mi podařilo zachovat charakter tance.
Filip Dohnal

Všem reprezentantům našeho klubu děkujeme za předvedené výkony a věříme, že vás bude stále přibývat.

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti