CTS Perfect nezahálí ani o prázdninách

Jako každý rok máme i letos o prázdninách od soutěží volno. O to více času proto je na samostatné tréninky a na letní soustředění. Toho klubového se tento rok ve Skuhrově nad Bělou zúčastnilo 118 tanečníků napříč věkovými kategoriemi i výkonnostními třídami, což je pro klub CTS Perfect dosavadní rekord.

Kromě zlepšení tanečních dovedností pod vedením skvělých klubových i externích trenérů bylo hlavním úkolem soustředění stmelení kolektivu a přivítání letošních absolventů Extra tanečních. Jeden den soustředění se proto vyhradil týmovým hrám. „Každý rok je na letním soustředění den volna. Většinou se dopoledne hraje pár drobných her, ale letos jsme se rozhodli pojmout to ve velkém a uspořádat celodenní bojovku. Navíc jsme jednotlivé soutěžní týmy v rámci seznamování záměrně utvořili z lidí, kteří se navzájem příliš neznají.“ říká jedna ze 13 organizátorů bojovky Tereza Dostálková. Přestože mezi sebou týmy celý den soutěžily, ve výsledku vůbec nešlo o to vyhrát. „1. tým vyhrál špekáčky, 2. tým chleba, 3. kečup a hořčici, 4. napichováky, 5. tácky, 6. toaletní papír a 7. sirky. No, a protože den volna končil táborákem, musely se týmy navzájem o výhry podělit.“ vysvětluje Tereza Dostálková.

Den volna si pochvalovali nejen organizátoři, ale i samotní taneční nováčci. „Mezi ostatními jsem se cítila opravdu dobře. Všichni nás přijali mezi sebe a my si připadali, jakože do klubu skutečně patříme. Nestyděli jsme se ani na hromadných practicech. Měla jsem pocit, že ať jsme na parketu tančili kdekoliv, ostatní se usmívali a podporovali nás. Bylo to hrozně fajn.“ říká Barbora Svobodová, absolventka Extra tanečních.

Podobně jako den volna se zvykem každého CTS soustředění začíná stávat i tematický practice. Po úspěšném Retro večeru na velikonočním soustředění nyní patřil poslední practice pohádkám. Nejen že se na parketu potkali Šmoulové, Tom a Jerry nebo Mimoňové, ale dokonce se tančilo i na pohádkové písničky. „Výběr hudby mi i s pomocí Zuzky Chalupské zabral zhruba 4 hodiny. Podle mě se ale hledání vyplatilo a myslím si, že se i na normálním practice sem tam nějaká pohádková písnička objeví.“ říká hlavní klubový DJ Radim Kment.

Důkazem, že se soustředění opravdu povedlo, je i spousta párů z Extra tanečních, které se po soustředění rozhodly v tanci pokračovat. „Chceme tomu dát šanci a zjistit, co v nás je. Nové sestavy určené třídě E mi oproti těm z Extra tanečních přijdou méně zábavné, ale ani tak se u tancování nenudím. Hlavně i proto, že se musím soustředit na techniku, kterou jsme předtím tolik neřešili.“ vysvětluje Dalibor Havlíček.

Za CTS přeji všem členům klubu radost z tance a hodně úspěchů v pomalu se blížící nové sezóně.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti