"Tajně jsme si na titul mysleli, ale vážně jsme nevěděli, do čeho jdeme," říkají noví mistři ČR v polce

Mistrovství ve standardních, latinskoamerických a deseti tancích jsou v tanečním světě běžně sledované události roku, ale nenechte se mýlit. Spektrum soutěží podobného formátu je mnohem rozmanitější. Své o tom vědí i Matěj Janák a Anna Krátká, kteří v sobotu 7. května zvítězili v Chrudimi na mistrovství ČR v české polce, pořádaném Svazem učitelů tance (SUT). Cesta za titulem ale nebyla úplně jednoduchá. Během čtyř kol museli porazit 25 párů a na závěr sólově zatančit svou předem připravenou choreografii. Takto Maty popsal pocity bezprostředně po vyhlášení:

Obrovská úleva a spokojenost. Tajně jsme si na titul mysleli, ale vážně jsme nevěděli, do čeho jdeme. Já jsem se v této kategorii nikdy nedostal ani do finále a Anni byla jednou na 6. místě. Na druhou stranu je ale asi pravda, že jsme, vzhledem k našim tanečním zkušenostem, patřili mezi favority.
Maty

"Nejsme žádní nováčci, polka je naše stará známá"

Jelikož se náš nejzkušenější standardní pár věnuje především soutěžním tancům v hlavní kategorii (waltz, tango, valčík, slowfox a quickstep), mohlo by se zpočátku zdát, že vstoupil na vratkou půdu. Maty s Aničkou ale nejsou žádnými nováčky a s polkou měli co dočinění již v minulosti.

Základy polky jsme trénovali pravidelně od začátku taneční kariéry v našem prvním tanečním klubu TK Chvaletice. Samotná příprava na tuto soutěž tedy nijak náročná nebyla. Sešli jsme se na pár trénincích, kde jsme vybrali hudbu a sestavili choreografii na finále soutěže.
Anička

Jaké bylo, vytančit ze zajetých kolejí?

Přece jen se soutěžilo pouze v jediném tanci, takže nebyl prostor pro zlepšení výsledku těmi ostatními. Byli jste nervózní? A v čem byla pro vás tato soutěž jiná než mistrovství ve standardních tancích?

Nervozita lehce panovala po celou dobu soutěže. Obecně na všech soutěžích jsme nervózní především před tím, než nás pustí na parket. Potom už je to v pohodě. Jinak největší rozdíl je asi v celkovém tlaku. Na polce jsme vůbec nevěděli, zda máme šanci vyhrát, nebo zda budeme na 10. místě.
Maty s Aničkou

Mimo jiné se lišil i dresscode. Soutěžící si mohli oproti fraku a soutěžním šatům zvolit svůj kostým dle libosti od společenského oblečení až po kroj.

Příprava image byla hodně narychlo, ale bylo super tančit zase v něčem úplně jiném než na co jsem zvyklá. Hlavně boty byly mnohem pohodlnější a ani s líčením a česáním jsem nestrávila tolik času jako na soutěže ve standardu. 
Anička

Momentálně ani jeden z nich bohužel neuvažuje o obhajobě titulu. Rok je ale dlouhá doba… Prozatím tedy Matějovi s Aničkou moc gratulujeme a děkujeme jim za skvělou reprezentaci CTS Perfect Pardubice.

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti