V sobotu 9. dubna se konala jedna z nejstarších tanečních soutěží v České republice – O perníkovou pantofli. Přestože se jednalo již o její 53. ročník, pro náš klub to byla organizační premiéra. Tuto taneční soutěž vždy pořádali manželé Mičjanovi, kteří se zasloužili o její věhlas, a navázat na jejich dlouholetou práci nebylo pro náš realizační tým v čele s Matějem Janákem jednoduché:

maty-medajlonek
Největší strach jsme měli především z toho, že si soutěž bude klub pořádat v podstatě sám pro sebe a párů z jiných kubů dorazí málo.
Matěj Janák

člen výboru, trenér


Dlouhé týdny příprav, zařizování a ladění všech detailů ale přineslo své ovoce a na soutěž dorazilo dostatečné množství tanečníků i diváků!


Nové prostory, špičková porota a české i zahraniční páry

Soutěž kromě pořadatelů změnila i prostory, když se z ABC klubu přestěhovala do nově postaveného Obecního domu ve Starém Hradišti. Vysokou úroveň soutěže podtrhovala i kvalitní porota většinově složená z porotců první třídy, kteří rozhodují o umístění párů na soutěžích té nejvyšší úrovně. I na Perníkové pantofli však měla napilno – od 9 do 18 hodin se téměř nezastavila a za celý den zhlédla a zhodnotila výkony 147 tanečních párů z České republiky i sousedního Polska. Páry na prvních třech příčkách si odnesly medaile, diplomy a samozřejmě perníkovou pantofli a slevové poukazy od klubového sponzora, firmy LM Dance. V odpoledních hodinách si páry mohly užít vyhlášení vítězů s živě zahranou fanfárou v podání našeho člena Jakuba Kubišty.

Martin Tojnar a Emma Nezvedová, držitelé třídy A v STT

Vrchol dne? Pohárová soutěž B, A, M a plný sál

Pomyslným vrcholem celého tanečního dne byly pohárové soutěže tříd B, A, M ve standardu a v latině, které díky obsazení kvalitními páry nabídly skvělou podívanou pro sál plný diváků. Jen z našeho klubu se pohárových soutěží účastnilo 9 párů a z toho hned tři držitelé nejvyšší taneční třídy M, které se v latině podělily o stupně vítězů. Tanečníci pohárové soutěže tak byli překvapeni nejenom skvělou atmosférou, ale i přeplněným sálem diváků.

„Upřímně jsem vůbec nečekala, že se přijde podívat tolik lidí. Jen tak tak jsem pro svoji babičku sehnala místo na sezení.“
Kateřina Jozífová

držitelka mezinárodní třídy v LAT

kata-medajlonek

Přišli i žáci manželů Mičjanových

Nejen soutěžící, ale i diváci byli se soutěží moc spokojeni. Jednou z nich je i Jana Veselá, taneční žákyně manželů Mičjanových.

Jsem naprosto nadšená! Po dlouhém stání vedle parketu jsem si stihla doslova narychlo ulovit místo k sezení, abych se mohla v klidu kochat tanečním uměním. Nevěděla jsem, koho si dřív fotit a natáčet, nebo komu fandit. Tolik skvělých výkonů na jednom parketu. Soutěž se mi moc líbila.
Jana veselá

taneční žákyně manželů Mičjanových

Tento 53. ročník tak nebyl pouhým pokračováním dlouholeté tradice, ale byl také novým začátkem pro náš taneční klub. A co organizátoři plánují na příští rok?

Rádi bychom sehnali větší prostory jak pro tanečníky, tak pro diváky. Ale naším největším cílem je otevřít více tanečních soutěží – s tím se pojí i zažádání o povolení uspořádat soutěže pro taneční kategorii A. Tím bychom úroveň soutěže O perníkovou pantofli ještě posunuli o kus výš.
Tým CTS Perfect

Děkujeme všem, kteří pomáhali s organizací, a samozřejmě všem, kteří si přijeli zatančit k nám do Pardubic. Těšíme se na příští rok!

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti